Kodak požádal o ochranu před věřiteli

Společnost Eastman Kodak požádala ve čtvrtek ráno americké úřady o ochranu před věřiteli. Zvěsti o bankrotu symbolu éry tradiční fotografie se naplňují.

Kodak požádal o ochranu před věřiteliKodak požádal o ochranu před věřiteliAmerický konkurzní soud přijal požadavek společnosti Eastman Kodak o ochranu před věřiteli. Výrobce získal také 950 milionů dolarů, osmnáctiměsíční půjčku od Citigroup, aby udržel provoz.

Kodak věří, že je dostatečně likvidní, aby pokračoval ve svém podnikání v rámci tzv. Kapitoly 11 a dále dodával zboží a služby svým zákazníkům a platil mzdy zaměstnancům.

Kodak podniká významný krok, aby podniku umožnil kompletní transformaci,“ uvedl CEO společnosti Antonio Perez v tiskovém oznámení. Ochrana před věřiteli byla podle představenstva nezbytný krok pro budoucnost Kodaku.

Zvěsti o možném bankrotu 131 let starého výrobce filmů se objevily již před několika týdny. Kodak, který má sice 90 % trhu s filmy ve Spojených státech, strádá od dob uvedení digitálních fotoaparátů – produktu, jež sám vynalezl v roce 1975.

V rámci nové strategie se Kodak snaží držet krok s digitálním věkem. Na CES 2012 představil dva digitální fotoaparáty s cenou pod 200 dolarů a nedávno se vrhnul také na inkoustové tiskárny.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře