In-Stat: Wi-Fi nejpoužívanějším rozhraním na spotřebitelském trhu s mulitimédii

Podle analytické společnosti In-Stat se bezdrátové rozhraní Wi-Fi stalo součástí historicky největšího počtu multimediálních zařízení na spotřebitelském trhu. Jak se bude tento trend podle analytiků vyvíjet?Během posledních několika let zažilo Wi-Fi u multimediálních zařízení silný nárůst, toto rozhraní začaly využívat digitální kamery, fotoaparáty, herní zařízení (konzole i kapesní) a přenosné multimediální přehrávačeBěhem posledních několika let zažilo Wi-Fi u multimediálních zařízení silný nárůst, toto rozhraní začaly využívat digitální kamery, fotoaparáty, herní zařízení (konzole i kapesní) a přenosné multimediální přehrávače. V letošním roce pak podle In-Statu bylo vyrobeno na trhu multimediálních zařízení přibližně 108,8 milionu jednotek se zabudovaným Wi-Fi, v roce 2013 by jejich počet měl růst až na 177,3 milionu.

Zatímco počet zařízení se zabudovaným bezdrátovým rozhraním roste, mnoho kategorií má zatím pouze malý počet tržních hráčů a často tak segmentu dominuje jen jediná firma,“ tvrdí analytička In-Stat Victorie Fondale.

Na trhu herních konzolí a zařízení dominuje Nintendo, když za rok 2009 neslo 79 % prodaných herních konzolí a 87 % přenosných herních konzolí s Wi-FI logo této firmy. Trend na trhu konzolí i nadále pokračuje a už od začátku roku 2010 by tato zařízení měla být vybavena podporou standardu 802.11n, který dosahuje rychlost převyšující 100 Mbit," doplnila Victorie Fondale.

Na trhu přenosných multimediálních přehrávačů s Wi-Fi zatím dominuje firma Apple se svým zařízením iPod Touch, nicméně i další výrobci začínají postupně Wi-Fi ve svých přehrávačích nabízet. V segmentu fotoaparátů s Wi-Fi vládne Nikon, když 91 % fotoaparátů s bezdrátovým rozhraním vyrobil v první polovině roku 2009 právě Nikon.

Zdroj: In-StatKomentáře