In-Stat: DVI ustupuje, nahrazuje ho HDMI

HDMI neboli High-Definition Multimedia Interface zaznamenává na trhu růst, zatímco konkurenční rozhraní DVI je na ústupu. Vyplývá to ze zprávy analytické společnosti In-Stat. Seznamte se s čísly.HDMI neboli High-Definition Multimedia Interface zaznamenává na trhu růst, zatím co konkurenční rozhraní, DVI, je na ústupu, vyplívá ze zprávy analytické společnosti In-StatV segmentu PC zaznamenalo rozhraní HDMI největší růst v roce 2008, když svůj podíl více jak zdvojnásobilo, z 6,1 % v roce 2007 na 12,3 % v roce 2008. Za stejné období se u mobilních PC počet HDMI zvýšil dokonce o 76 %. „Nicméně úspěch HDMI je i nadále stimulován především spotřební elektronikou,“ uvedl Brian O’Rourke, analytik společnosti In-Stat.

„HDMI se nejprve prosadilo univerzálně u digitálních televizí, které jsou zatím největším segmentem pro HDMI. Další velký růst pak rozhraní zaznamenalo v přenosné spotřební elektronice, včetně digitálních kamer, fotoaparátů a přenosných přehrávačů. Výrobci doufají, že se jim podaří prosadit HDMI do mobilních telefonů, které při výrobě více jak miliardy zařízení ročně tvoří velmi lákavý segment,“ dodal Rourke.

Výrobci už také přišli se standardy mini-HDMI a micro–HDMI, které by díky nové technologii MHL (Mobile High-Definition Link) vyvinuté výrobcem čipů Silicon Image, měly zvládnout přenést video i obrázky v plné HD kvalitě přímo na televizní obrazovku. In-stat také očekává, že výroba HDMI do roku 2012 ročně poroste v průměru o 20,3 %, zatímco DVI ve stejném časovém období bude klesat o 8,1 % ročně.Komentáře