Ikea dává za vyučenou segmentu televizorů

Oznámení řetězce Ikea, že uvede řadu televizorů, ukazuje, co je špatně i dobře na celém segmentu spotřební elektroniky, tvrdí analytici NPD DisplaySearch. Prodejce nábytku potvrzuje, že televize není jen elektronika, ale zároveň kus nábytku.

Ikea dává za vyučenou segmentu televizorůIkea ukazuje segmentu televizorůTelevizory od řetězce Ikea budou dostupné v různých úhlopříčkách, přičemž základní verze bude obsahovat reciever a optickou mechaniku. Je tedy možné, že obrazovka bude pouze HDMI monitorem připojeným k hlavní jednotce.

Dodavatelem elektroniky je podle serveru Reghardware čínský gigant – výrobce spotřební elektroniky TLC.

Tyto parametry zároveň ukazují, co je s TV odvětvím špatně. Ačkoliv si někteří spotřebitelé raději dvakrát rozmyslí nákup televizoru Ikea, jelikož se budou obávat o kvalitu obrazu či další parametry, řetězec vytahuje jako argument pětiletou záruku. Ta obavy dokáže rozptýlit.

Na druhou stranu řada spotřebitelů dá přednost japonské značce, která přináší další jistotu co do kvality. Proč si ale Japonci nechali tuhle příležitost utéct? Nelze pochybovat o schopnosti Ikea ovlivňovat trh, i přesto však přes síli své značky nemůže úplně konkurovat cenou.

Z toho vyplývá, že japonští výrobci buď nedokázali konkurovat svou vlastní značkou, nebo ignorovali příležitost v podobě „vestavěných televizorů“ i přesto, že některý TV nábytek Ikea stojí tolik, co televizory s úhlopříčkou 32 palců.

Zdroj: NPD DisplaySearchKomentáře