IDC: Trh herních konzolí v roce 2012 opět poroste

Podle zprávy analytické společnosti IDC čeká trh konzolí v příštích letech růst. Jaké jsou detaily?

IDC: Trh herních konzolí v roce 2012 opět porosteIDC předpovídá, že globální trh konzolí a jejich her poroste v období 2010 až 2015 meziroční mírou růstu (CAGR) 3,6 %Navzdory makroekonomické nestabilitě a sníženým výdajům za hry v Severní Americe během letošního léta, vidí IDC pro konzolový trh světlou budoucnost.

Analytici předpokládají, že začátkem roku 2012 čeká trh herních konzolí opět růst, který nastane především díky rostoucímu počtu zařízení v domácnostech a zvýšenému utrácení na rozvojových trzích.

„Předpovědi, že konzole jako produkt dosáhly svého vrcholu, jsou předčasné. Očekáváme, že spuštění prodejů Nintendo Wii U, vylepšené konzole od Microsoftu a příchod Sony PS4 přibližně v roce 2015, spolu s vydáním více jak pěti exkluzívních a inovativních her povede k nové vlně utrácení za konzole a příslušenství,“ tvrdí Lewis Ward, analytik IDC.

Trh konzolí se ještě nevyčerpal

IDC předpovídá, že globální trh konzolí a jejich her poroste v období 2010 až 2015 meziroční mírou růstu (CAGR) 3,6 %. V roce 2015 tak podle odhadů dosáhne hodnoty 39,7 miliardy dolarů. Analytici očekávají, že v roce 2015 bude po celém světě aktivních přibližně 257 milionů herních konzolí.

Jinak řečeno, konzoli bude podle odhadů vlastnit v daném roce přibližně 12,7 % domácností. To je sice o 1 % nižší číslo než v roce 2011, je však třeba brát v potaz růst počtu domácností, který je podle IDC rychlejší než růst prodejů herních zařízení. Popularita konzolí s největší pravděpodobností mírně klesne na úkor mediálních tabletů a bezplatných sociálních her pro platformu PC.

IDC také zmiňuje, že králem mezi herními zařízeními se do roku 2015 stane Sony PlayStation 3 a zopakuje tak úspěch PlayStationu 2.

Zdroj: IDC
Titulní foto:
© MacX
Úvodní foto: © MacX - Fotolia.com

Komentáře