Gigaset zveřejnil výsledky. V Česku prodal 120 tisíc telefonů

Výrobce telefonů Gigaset Communications oznámil hospodářské výsledky a prozradil některá fakta o trhu s telefony v České republice. Jaká je aktuální situace bývalé divize koncernu Siemens?Vlajkovou lodí portfolia Gigasetu je aktuálně model SL400A, který v Evropě posbíral řadu ocenění včetně iF Design Award.Gigaset oznámil své celosvětové hospodářské výsledky za první čtvrtletí. Zisk EBITDA dosáhl téměř 17,7 milionu eur a tržby 125 milionů eur. Ve stejném čtvrtletí předchozího roku zaznamenala společnost provozní ztrátu ve výši 17,6 milionu eur a tržby 140 milionů eur.

Oznámení dává pozitivní výsledky do souvislosti s novým majitelem, německou investiční společností Arques, která v roce 2008 zakoupila 80,2% podíl v Gigasetu. Výrobce DECT telefonů do té doby fungoval jako divize koncernu Siemens pod názvem Siemens Home and Office Communication Devices (SHC). Po akvizici došlo nejen k přejmenování firmy, ale také k prodeji ztrátových divizí Broadband a WiMay v červenci 2009 a Home Media v říjnu 2009, což má být příčinou poklesu zveřejněného obratu.

Akvírovaná společnost se zaměřila na segment telefonie a nové vedení přistoupilo k propouštění zaměstnanců a dalším restrukturalizačním krokům. Aktuální portfolio firmy tak zahrnuje telefony pro volání přes pevnou linku a přístroje pro Voice over IP. Podle výrobce slavila tato strategie úspěch zejména v Evropě, kde tržby za DECT telefony významně narostly.

Gigaset nadále využívá loga Siemens i názvu Gigaset Siemens pro své produkty. Obě společnosti nicméně vedou soudní spory. Siemens se snaží ochránit svůj podíl ve společnosti, o který usiluje Arques na základě dříve podepsaných smluv. Koncern veřejně vyjádřil obavy, že se schyluje k insolvenci a prodeji jeho bývalé divize stejně jako tomu bylo v případě Siemens Mobile Group, kterou v minulosti získal tchajwanský producent BenQ.

Arques naopak uvedl, že bude značku Siemens používat pouze omezenou dobu a postupně přejde na označení Gigaset, čemuž odpovídá i současné logo firmy. Pro list The Wall Street Journal navíc zástupci investora Arques potvrdili, že skutečně jednají s dalšími investory. Záměr prodat celou společnost ale popřeli.

Gigaset v České republice

Růstový trend v prodejích telefonů Gigaset a udržení ziskovosti vykazují i poslední výsledky Gigasetu v České republice,“ uvádí dále tisková zpráva s oznámením hospodářských výsledků. Podle ní v České republice výrobce prodal v loňském roce 120 tisíc telefonů a drží tak zhruba třetinu trhu. Jeho největšími konkurenty jsou Panasonic a Philips.

Distributory značky jsou v České republice společnosti eD system Czech, Fast ČR, ISC Communication Czech, Micos a Setos. Na Slovensku pak eD system Slovakia a Fast Plus. S podrobnější nabídkou telefonů se můžete seznámit na lokalizovaných stránkách společnosti Gigaset.

Zdroj: ChannelWorld, Gigaset, The Wall Street JournalKomentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze.