Emporia: Čeští senioři jsou ochotni připlatit za kvalitní jednoduchý mobil

Rakouská společnost Emporia Telecom chce reagovat na specifické požadavky českých seniorů. Podle čeho vybírají mobilní telefony a jaké služby k nim nabídnout?

Emporia: Čeští senioři jsou ochotni připlatit za kvalitní jednoduchý mobilČeští senioři si jsou ochotni připlatit za jednoduchý mobilPodle průzkumu společnosti Emporia Telecom čeští důchodci při výběru mobilního telefonu už nehledí jenom na cenu.

Mnohem více kladou důraz na vlastnosti telefonu, kvalitu a na uživatelský komfort,“ uvedl výrobce mobilních telefonů, který se zaměřuje na snadné ovládání a odstranění zbytečných funkcí.

Prodeje telefonů značky emporia dlouhodobě vykazují rostoucí trend. Češi si údajně postupně připlácejí. Zatímco na začátku jsme prodávali zejména základní modely, podíl designových telefonů s doplňkovými funkcemi, jako jsou například emporiaEleganceplus nebo emporiaClick, stále roste, uvedl Michael Rabenstein, oblastní manažer společnosti emporia Telecom pro Českou republiku.

Nejprodávanějším modelem je i nadále emporiaTalkcomfort. Emporia nyní na českém trhu nabízí 6 modelů telefonů.

Co senioři chtějí?

Průzkum Emporie ukázal, že seniorům nejvíce vadí špatně čitelný displej, malá tlačítka a krátká výdrž baterie. Senioři chtějí hlavně volat (90 %) a posílat SMS (69 %). Veškeré další funkce je spíše obtěžují.

Od telefonu požadují především snadné ovládání (65 %). Následuje velký displej (41 %), velká tlačítka (38 %) a dlouhá výdrž baterie (36 %). Dotykové ovládání většina (96 %) respondentů nechce.

Každý druhý dotázaný senior si svůj telefon koupí sám. Zbytek je dostane darem od svých nejbližších, což je příležitost pro resellery při vánoční komunikaci. Kompletní výsledky průzkumu včetně infografiky naleznete na webu Emporie.

Spravujte telefony seniorů přes internet

Emporia pro české zákazníky připravuje možnost vzdálené správy telefonů přes internet. Internetová platforma emporia4Care umožňuje ukládat, měnit nebo nastavovat kontakty tísňového volání, telefonní seznam a další nastavení telefonu i přes počítač.

Systém také umožňuje lokalizovat telefon. Připojit se a využívat platformu mohou i ošetřovatelská zařízení a domovy seniorů. Pro české zákazníky bude služba dostupná v prvním čtvrtletí roku 2013.

Kromě nabídky mobilních operátorů Emporia Telecom distribuuje své produkty přes společnost 3A.cz.

Zdroj: Emporia Telecom
Úvodní foto: © Monkey Business - Fotolia.com

Komentáře