Dodávky digitálních fotoaparátů oslabí vlivem thajských záplav

Společnost Nidec Copal v Thajsku dočasně pozastavila výrobu uzávěrek a dalších komponent pro digitální fotoaparáty. Lze očekávat snížení dodávek od konce listopadu do půlky prosince.

Dodávky digitálních fotoaparátů oslabí vlivem thajských záplavDodávky digitálních fotoaparátů oslabí vlivem thajských záplav

Společnost Nidec Copal dočasně zastavila činnost své továrny v Thajsku, která vyrábí uzávěrky, objektivy a motorky používané v digitálních fotoaparátech.

Pozastavení výroby z důvodu záplav se projeví od konce listopadu do půlky prosince 2011 v nedostatečných dodávkách komponent používaných v high-endových fotoaparátech značek Sony, Nikon a Samsung.

Následně se očekává pokles dodávek i u ODM výrobců těchto značek (Ability Enterprise, Altek a Asia Optical) se sídlem na Tchaj-wanu. Uvedl to server DigiTimes s odkazem na své zdroje v odvětví.

Zaplaveny i továrny samotných výrobců fotoaparátů

Zaplaveny jsou však i továrny samotných výrobců fotoaparátů. Továrna společnosti Nikon, Ayutthaya, který vyrábí 90 % všech zrcadlovek této značky, byla zaplavena vodou do dvou metrů. Výroba by měla být částečně spuštěna v lednu, produkce zrcadlovek a objektivů by měla být plně obnovena na konci března.

Stejně tak uvedla i Sony, že povodně zasáhly produkci jejích digitálních fotoaparátů (především zrcadlovek Alpha a kompaktů s výměnnými objektivy Nex) a sluchátek. Jejich výroba již byla podle prohlášení společnosti obnovena. Canon kvůli záplavám již snížil odhady výnosů pro čtvrté čtvrtletí o 567 milionů dolarů.

Náhradní výroba se postupně rozjíždí

Nidec Copal přesouvá své výrobní zařízení do ostatních továren včetně těch v Číně a očekává postupné obnovení výroby nejpozději do poloviny prosince. V současné době vyrábí v pronajaté továrně v provincii Uthai Thani.

Společnost Nidec vyrábí také motorky pro pevné disky, jejichž nedostatek se na trhu projevil jako první.

Zdroj: Digitimes, ChannelWorld
Úvodní foto: © JustContributor - Fotolia.com

Komentáře