Češi se více zajímají o 3D televize, na ústupu jsou LCD a plazmy

Podle srovnávacího portálu Heureka.cz v ČR roste zájem o televizory s trojrozměrnou technologií, meziročně se zájem o 3D televizory na tomto webu navýšil o 82%.

Češi se více zajímají o 3D televize, na ústupu jsou LCD a plazmyStále nejžádanější jsou mezi českými zákazníky LED televize. Nadále pak klesá zájem o televizory s LCD technologií a plazmové televize. Vyplývá to z dat, které má k dispozici portál Heureka.cz srovnávající ceny e-shopů.

Zájem Čechů o 3D televize se od loňského roku zvýšil o 82 %. Na druhou stranu o 18 % se snížil zájem o LCD televizory a o 24 % méně se vyhledávají plazmy,“ uvedl Kamil Demuth na základě dat o vyhledávání na Heureka.cz.

I když se zájem o 3D televize zvýšil, mezi zákazníky nadále zůstávají nejoblíbenějším typem LED televize, které vyhledává více než polovina lidí, kteří mají o televize zájem, dodává Heureka.cz. Nejméně uživatelé vyhledávají plazmové TV (podíl vyhledávání 5 %).

Cena 3D televizorů se drží na stále stejné úrovni, cena ostatních typů televizorů meziročně klesla zhruba o 10 %. Nejlevněji se v současné době dají pořídit LCD televizory, jejich průměrná cena na Heureka.cz je 6 782 Kč. Nejvýše se, podobně jako v loňském roce, pohybuje průměrná cena 3D televizí, která je v současnosti na tomto informačním portálu 23 538 Kč.


 Tab.: Statistiky televizorů na Heureka.cz

 

Průměrná cena (Kč)

Meziroční změny ve vyhledávání

Podíl jednotlivých technologií dle vyhledávání

LCD televizory

6 782 Kč

- 24 %

5 %

LED televizory

10 609 Kč

+ 13 %

55 %

Plazmové televize

13 644 Kč

- 18 %

5 %

3D televize

23 538 Kč

+ 82 %

34 %

 Zdroj: Heureka.cz

 

 
Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře