Canon v ČR jedničkou na trhu fotoaparátů

Canon CZ, výrobce v oblasti digitálního zpracování obrazu, zaznamenal v druhém pololetí 2010 výrazný růst na trhu spotřební elektroniky. Druhé a zejména třetí čtvrtletí se obecně podle GfK nesla ve znamení oživení trhu se zobrazovací technikou.Canon v ČR jedničkou na trhu fotoaparátůNejvětší růst v rámci portfolia Canon CZ zaznamenala divize Consumer Imaging Group, která pokrývá, foto-video, spotřební elektroniku a malou kancelářskou techniku.

V říjnu 2010 Canon CZ dosáhl 23,9% podílu na trhu digitálních kompaktů a stal se tak tržním lídrem. Na trhu digitálních zrcadlovek je Canon jedním z předních výrobců a v České republice to dokládá 60,4% podílem. V segmentu digitálních kamer a stejně tak na trhu HD kamer drží 17 % podíl.

Canon v září a říjnu 2010 získal 37% podíl na poli inkoustových multifunkcí a růst zaznamenal i v oblasti laserových tiskáren. Výrobce posiloval také v oblasti laserových multifunkcí. Na trhu barevných multifunkcí dosáhl 20% podílu a na trhu černobílých 25% podílu.

V 2. pololetí rostl celý trh

Podle výsledků studie GfK vykázal evropský trh spotřební elektroniky nárůst o 2 %, což značí konec krize v tomto sektoru. Dopad krize se však projevoval až do druhého čtvrtletí, teprve v červnu se trh začal zotavovat a postupně rostl.

Výsledky trhu spotřební elektroniky dodává výzkum společnosti GfK, pro další hráče na trhu se hodnoty zatím nepodařilo získat.

Zdroj: Canon, GfKKomentáře