Barnes & Noble zvažuje vyčlenění Nooku

Ačkoliv divize vyrábějící čtečky elektronických knih Nook vykázala výrazný růst, vyžaduje rozsáhle investice. Výrobce zvažuje její oddělení.

Barnes & Noble zvažuje vyčlenění NookuBarnes & Noble zvažuje vyčlenění NookuProdejce knih Barnes & Noble zvažuje vyčlenění digitálního byznysu Nook, aby mu pomohl růst. Rozhodování přichází po silném růstu prodejů čteček a tabletů Nook v devíti týdnech zakončených 31. 12. 2011.

Konkurence jako Amazon.com a investice na reklamu a rozvoj mezinárodní obchodu Nooku mohou příliš tlačit na mařze společnosti.

Barnes & Noble oznámil, že se rozhodl „provést strategický průzkum" oddělení obchodní jednotky Nook, aby zúročil jeho rychlý růst a dobrou pozici na rozvíjejícím se trhu digitálního obsahu.

Čtečky jako roszoucí byznys

Společnost očekává, že byznys Nooku dosáhne v tomto fiskálním roce kolem 1,5 miliardy dolarů. Předpokládá, že obchod dál výrazně poroste díky nárůstu ve Spojených státech a příležitosti na dalších zahraničních trzích. Barness & Noble již vede diskuzi se strategickými partnery zahrnujícími vydavatele, prodejce a technologické společnosti na mezinárodních trzích, aby dále rozšířila své pole působnosti.

Prodeje Nooku vč. tabletů dosáhly za posledních devět týdnů loňského roku o 70% meziročního růstu. Největší podíl na prodejích měl nepřímý prodejní kanál.

Konsolidované tržby společnosti z prodeje čteček, tabletů, příslušenství a digitálního obsahu dosáhly během Vánoc 43% růstu na 448 milionů dolarů. Barnes & Noble očekává, že konsolidované tržby za fiskální rok 2012 dosáhnou 7-7,2 miliardy dolarů. Zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) by měl dosáhnout 150-180 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře