Apple by mohl začít s prodejem iPhone 5 v létě, spěchat ale nebude

Výrobce počítačů a chytrých telefonů Apple chystá další generaci svého telefonu iPhone. Spěchat na trh s ní však pravděpodobně nebude.Podle nepotvrzených zdrojů by iPhone 5 měl přinést nový design a 4palcový displej. Podle nepotvrzených zdrojů by iPhone 5 měl přinést nový design a 4palcový displej. Nejmenovaný zaměstnanec firmy Foxconn, která pro Apple telefony vyrábí, podle webu 9to5Mac tvrdí, že iPhone 5 je připraven k výrobě. Telefon se tak může dostat do prodeje už v létě.

Pokud by k tomu skutečně došlo, Apple riskuje naštvání některých příznivců a zákazníků. Verze 5 by totiž přišla na trh méně než 10 měsíců po současně nejnovější verzi 4S. Na druhou stranu, Apple s novou generací svého telefonu spěchat nepotřebuje.

Během prvního čtvrtletí fiskálního roku 2012, které pro výrobce skončilo 31. prosince 2011, totiž dokázal prodat 37 milionů iPhonů. Vše také naznačuje tomu, že se Applu bude dařit prodávat současný model 4S i během celého letošního roku.

Jedinou věcí, která může uspíšit příchod nové generace telefonu je podpora 4G LTE sítí. Američtí operátoři AT&T a Verizon do značné míry pozastavili prodeje nejvyšší kategorie chytrých telefonů bez podpory 4G, takže Apple může cítit z jejich strany jistý tlak.

Přestože mnozí uživatelé iPhonu 4S by 4G LTE uvítali, prodeje hovoří zcela o něčem jiném. iPhone totiž jasně svými prodeji v posledním čtvrtletí (u operátora Verizion) překonal všechny chytré androidy se 4G LTE.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře