Aaron: Zájem o dražší fotoaparáty roste

Podle specializovaného internetového prodejce Aaron.cz za loňský rok vzrostl zájem o dražší fotoaparáty s vyšší kvalitou. Jaké další foto zboží láká zákazníky?Aaron: Zájem o dražší fotoaparáty rosteProdeje dražších kompaktních fotoaparátů v ceně nad 5000 Kč, které nabízí velký rozsah zoomu, podle statistik e-shopu Aaron.cz meziročně vzrostly o 11 %. V případě kompaktů s výměnným objektivem zaznamenal internetový obchod nárůst prodeje o 150 %. Tato hodnota je však ovlivněna tím, že se na českém trhu jedná o novou kategorii fototechniky.

„Velký nárůst prodejů kompaktních fotoaparátů s výměnným objektivem je dán hlavně tím, že jde na českém trhu stále o novinku, která si začíná nacházet své zákazníky. Svou roli hraje i pokles cen těchto fotoaparátů. Jejich průměrná cena se podle našich statistik meziročně snížila přibližně o pětinu,uvedl v tiskovém oznámení Tomáš Kůs, obchodní ředitel internetového obchodu Aaron.cz.

Mezi nejprodávanější modely v této kategorii patří u Aaronu fotoaparáty řady Olympus PEN a Sony NEX a lze očekávat, že se k nim letos přidají kompakty Nikon 1 J1.

Nejpopulárnější stále levnější kompakty

I přes vyšší prodeje dražších zařízení tvoří nejpopulárnější kategorii fotoaparátů levnější kompakty s cenou do 5000 Kč, uvádí e-shop. Do této kategorie spadají dvě třetiny všech loni u Aaronu prodaných fotoaparátů.

Dražší kompakty s větším rozsahem zoomu pak tvořily necelou čtvrtinu loňských prodejů a zrcadlovky a kompakty s výměnnými objektivy tvoří asi 7 % prodaných fotoaparátů, tvrdí internetový prodejce.

Aaron.cz dále hlásí zájem o karty s kapacitou 32 GB vzrostl dvojnásobně, naopak o 4GB karty zájem klesá. Nejvíce se údajně prodalo karet o kapacitě 8 GB, které tvoří 56 % všech prodávaných paměťových médií. Důvodem je logický rostoucí počet megapixelů na čipu, a tím pádem i větší velikost fotografií.

Zdroj: Aaron.czKomentáře