A.C. Ryan vstoupil na český a slovenský trh

Od února letošního roku působí v České republice kancelář holandského výrobce A.C. Ryan, který se zaměřuje na multimediální produkty určené domácnostem. Kde nakoupíte a jakou podporu můžete očekávat?Logo A.C. RyanAC Ryan je firma založená v roce 1992, která působí ve více než 30 zemích. Centrálu má v Holandsku a pobočky ve více než sedmi zemích. Výrobce v minulém měsíci v České republice otevřel kancelář pod názvem AC Ryan Czech s.r.o. se sídlem v Pardubicích (Administrativní centrum Vinice, K Vinici 1256).

Tuzemské zastoupení se stará o prodej a podporu prodeje v České republice a na Slovensku prostřednictvím distributorů, a také pomocí přímé spolupráce s řetězci Electro World a Makro, nebo s internetovým obchodem Mall.cz. Autorizovaní distributoři jsou v České republice v současnosti dva: 100Mega Distribution a Elko Trading. Na Slovensku jde o Agem Computers. Výrobce rovněž hodlá otevřít vlastní prodejní kanál prostřednictvím spolupráce s firmou befree.cz, která plánuje spuštění internetového obchodu www.befree.cz.

Mezi úkoly AC Ryan Czech patří dále poskytování technické pomoci, řešení reklamací a plánování vlastních marketingových a podpůrných programů. Zároveň by firma měla řešit požadavky od koncových zákazníků i prodejců.

AC Ryan Czech a podpora prodejců

Zajímalo nás, jaké formy podpory může prodejcům tuzemské zastoupení nabídnout.

Podpora resellerům je plánována trojím způsobem - vlastní živou prezentací sortimentu na prodejně, pomocí POS a propagačních materiálů jako jsou katalogy, samolepky, nebo dárkové předměty a pomocí akčních nabídek vzhledem k času a typu prodejního období,“ uvedl na dotaz ChannelWorldu David Večeřa, marketingový manažer Ryan Czech.

Na ChannelWorldu se můžete seznámit s produktovou vlajkovou lodí výrobce, multimediálním centrem Playon! Pro více informací navštivte také webové stránky AC Ryan, které by měly získat do konce měsíce svou lokalizovanou verzi.Komentáře