Zisk SAPu sráží spory Oracle s TomorrowNow

SAP zaznamenal ve čtvrtém čtvrtletí 27% nárůst tržeb. Zisk se však propadl o více než třetinu náporem poplatků plynoucích z prohraného sporu, který vedla společností Oracle s TomorrowNow, bývalou jednotkou SAPu.© Yuriy Panyukov - Fotolia.com

Z pohledu tržeb se společnosti SAP v loňském roce dařilo. Na výsledcích čtvrtého čtvrtletí se však negativně podepisuje prohraný soudní spor.

Oracle žaloval SAP/TomorrowNow za nelegální stažení softwaru a materiálů podpory z webu společnosti a spor vyhrál. SAP musí podle rozhodnutí soudu zaplatit 1,3 miliardy dolarů. Částku však považuje za nepřiměřenou a chce se proti rozsudku odvolat.

SAP dosáhl ve čtvrtém kvartálu končícím 31. 12. obratu 4 miliardy euro (5,3 miliard dolarů), zatímco vykázal čistý zisk ve výši 437 milionů eur. Hodnoty odpovídají standardům IFRS a zahrnují výsledky společnosti Sybase akvírované v polovině roku.

Velmi dobré výsledky napříč segmenty klíčových zákazníků a stabilní příjmy po celém světě, především na rychle rozvíjejících se trzích, jsou podle SAPu zárukou dobrých čísel i pro letošní rok.

Příjmy z prodeje softwaru dosáhly ve čtvrtém čtvrtletí 1,51 miliardy eur, což představuje 35% meziroční nárůst. Tržby za služby spojené se softwarem zaznamenaly 28% nárůst na 3,27 miliard eur.

Celoroční výsledky

Celkový obrat 12,5 miliardy eur narostl meziročně o 17 %, přitom čistý zisk rostl 4% na 1,8 miliardy eur. Tržby za prodej softwaru vzrostly o čtvrtinu na 3,27 miliardy dolarů a tržby za poskytnuté služby dosáhly přibližně pětinového růstu na 9,8 miliardy dolarů.

Uvedené údaje jsou předběžné a neuditované.

Zdroj: IDG News Service, SAP
Foto: © Yuriy Panyukov - Fotolia.comKomentáře