Zabezpečená platforma Samsung KNOX pomůže rozšířit smartphony ve firmách

Pro spoustu firem je užitečné, aby jejich zaměstnanci využívali aplikace v chytrých telefonech, zejména když jsou u zákazníků, ale musí se vypořádat s bezpečnostními otázkami a riziky. Zaměstnanci zase nechtějí mít firemní smartphone, kde kvůli bezpečnosti běží jen firemní aplikace (PR článek).

Zabezpečená platforma Samsung KNOX pomůže rozšířit smartphony  ve firmáchPřekonat tyto rozpory pomáhá zabezpečená platforma Samsung KNOX, která nabízí certifikovanou bezpečnost na nejvyšší úrovni a ponechává majiteli mobilu flexibilitu v jeho používání a přizpůsobení.

Může tak napomoci rozšíření používání chytrých telefonů ve firmách, které se tomu s odkazem na bezpečnostní rizika dosud brání a připravují se tak o výhody v podobě vylepšení řízení vstahů se zákazníky, zrychlení obchodních procesů a zvýšení dostupnosti informací pro pracovníky v terénu.

Samsung KNOX je součástí vlajkových lodí Samsungu mezi chytrými telefony – Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Ty se od konkurence odlišují unikátním designem displeje, 16 Mpix špičkovým objektivem, 64bitovým procesorem, jedním z nejvýkonnějších v mobilních zařízeních vůbec, bezdrátovým nabíjením a schopností za 10 minut nabít baterii na 4 hodiny provozu.

Platforma Samsung KNOX byla představená v roce 2013 jako součást zabezpečené verze operačního systému Android a letos byla tato platforma oceněna GSM Asociací na Mobile World Congressu. Platforma má navíc certifikáty, které potvrzují, že splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky na využití na vládní úrovni například v USA nebo Velké Británii.

Výhody platformy Samsung KNOX jsou pak dvojí:

  • eliminuje bezpečnostní rizika a snižuje náklady na bezpečnostní řešení třetích stran, která je třeba integrovat do IT systémů, politik a nakonec samotných smartphonů a ke kterým je třeba vyškolit vlastní specialisty nebo je draze outsourcovat;
  • umožňuje bezpečně využívat nové aplikace pro chytré telefony, které zlepšují vztahy se zákazníky, umožňují uzavírat obchody nebo řešit obchodní případy, řešit technické záležitosti a poskytovat zaměstnancům aktuální informace. V neposlední řadě neomezuje zaměstnance ve využívání chytrého telefonu, a ti se tak nebudou bránit ani využívání firemních aplikací. A zejména nebudou nuceni obcházet bezpečnostní politiky, jako to dělají nyní, kdy smartphony v terénu používat nesmějí, ale kvůli usnadnění práce to dělají.

Platforma Samsung KNOX je integrovaná přímo do operačního systému Android a využívá hardwarové ověření v telefonech Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Díky tomu dokáže kdykoliv ověřit, zda nedošlo k narušení systémových souborů a knihoven v důsledku zavirování telefonu nebo akce útočníků. Toto ověření funguje již od startu telefonu (Trusted Boot).

Samsung Knox

Zdroj: Samsung

Veškerá data a komunikace zabezpečených aplikací jsou šifrována; spojení do firemní sítě a systémů probíhá bezpečně přes VPN. Do pracovního prostoru platformy KNOX lze nainstalovat pouze zabezpečené a otestované aplikace. Společně s platformou se do zařízení instaluje celá kolekce aplikací připravených k okamžitému použití včetně aplikací Kontakty, Kalendář, Telefon, Prohlížeč, Fotoaparát a E-mail. Prostřednictvím služby Samsung KNOX Apps je k dispozici úplný přístup k nejnovějším mobilním nástrojům a aplikacím, kterými je možné dále zvýšit produktivitu.

Platformu Samsung KNOX lze jednoduše integrovat se stávajícími řešeními MDM, VPN a Microsoft Exchange ActiveSync, díky čemuž lze řešení zabezpečení přizpůsobit tak, aby vyhovovalo potřebám firmy. Zařízení Samsung je také možné spravovat pomocí řešení KNOX EMM, které využívá výhradně cloud, takže nevyžaduje žádné investice do lokálního hardwaru a softwaru. Kompletní funkce správy obsahují více než 500 podporovaných zásad IT dostupných v rámci platformy KNOX a více než 1 000 rozhraní API řešení MDM. Navíc se jejich počet každý den zvyšuje.

Úroveň zabezpečení a nastavení je škálovatelná, takže každá firma si může nastavit platformu Samsung KNOX podle svých potřeb a v souladu s vlastními bezpečnostními politikami – například může přidat další úroveň ověření uživatele přes SmartCard, jednorázová hesla. A co potěší zejména finanční ředitele a nepotěší tolik účetní, lze rozlišit, zda uživatel smartphonu přenášel data pro firemní účely, nebo je využíval soukromě.

Možnosti platformy Samsung KNOX jsou ale mnohem širší, ať už v otázkách bezpečnosti, tak správy a využití aplikací, než může pojmout tento článek. Více informací najdete na stránkách www.samsungknox.com.

Zdroj: Samsung
Úvodní foto: Samsung

Komentáře