Windows Intune umožní vzdálenou distribuci softwaru

Druhá verze služby Windows Intune umožní partnerům instalovat nové aplikace a aktualizace na dálku. Jaké funkce Microst přidal do další vývojové verze?

Windows Intune umožní vzdálenou distribuci softwaruMicrosoft uvolnil k testování druhou verzi Windows IntuneSpolečnost Microsoft představila na konferenci Worldwide Partner Conference v Los Angeles beta verzi druhé verze cloudové služby Windows Intune. Oproti první verzi, která je v Česku k dispozici od letošního března, přináší možnost distribuce softwaru na dálku nebo nové funkce týkající se vzdálené kontroly, nastavení práv a inventarizace softwaru.

Do druhé verze Windows Intune jsme zahrnuli řadu změn, po jejichž přidání zákazníci a partneři volali. Jednou z hlavních novinek je možnost instalovat na počítače většinu aplikací od Microsoftu i třetích stran na dálku. Většina instalací a aktualizací se tak obejde bez potřeby mít spravovaný počítač fyzicky u sebe nebo disponovat vlastní serverovou infrastrukturou, vysvětlil v tiskovém oznámení Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Další novinkou je možnost provádět nové úlohy přímo z administrátorského prostředí s využitím pravého tlačítka myši. Lze tak například spustit na vybraném vzdáleném počítači bezpečnostní kontrolu, aktualizovat virovou databázi nebo provést restart. Pracovníci IT či partner poskytující Windows Intune jako službu mohou rovněž vybraným administrátorům nastavit práva tak, aby mohli vše sledovat bez možnosti přímo provádět úkoly.

Správa licencí třetích stran

Změn v druhé verzi doznala také správa licencí, která nově umožňuje řídit široké spektrum licencí nejen od Microsoftu, ale i třetích stran. Rozšířeny byly také možnosti pro vytváření reportů nebo nastavování upozornění a výstrah. Výrobce také rozšířil funkčnost uživatelského rozhraní na základě zpětné vazby od zákazníků a partnerů.

Pokud zvažujete využít příležitosti a rozšířit svou nabídku o cloudové a řízené služby, můžete využít argumentu výzkumné agentury IDC. Podle ní mohou zákazníci díky Windows Intune ušetřit každý rok na jediném počítači až 702 dolarů.

Podle Microsoftu je dnes ve světě pro prodej Windows Intune certifikováno přes 10 tisíc partnerů. Více informací o službě, licencích a možnosti zapojení se do testování beta verze naleznete na stránkách Microsoft Online Services.

Zdroj: MicrosoftKomentáře