Windows 8 zrychlí opravy chyb na pevném disku, tvrdí Microsoft

Připravovaný operační systém společnosti Microsoft zrychlí a zjednoduší proces opravy problémů na pevném disku za běhu. Vylepšení se týká i Windows Server 8.

Windows 8 zrychlí opravy chyb na pevném disku, tvrdí MicrosoftWindows 8 zrychlí opravy chyb na pevném disku, tvrdí MicrosoftMicrosoft předělal způsob, jakým Windows 8 monitorují operace pevného disku a detekují problémy. Cílem je dosáhnout méně rušících a intrusivních oprav, a to i přes klesající volné místo na disku.

Vylepšení se týkají centra správy Windows 8, konkrétně utility ChkDsk, která kontroluje pevný disk a testuje jej na řadu chyb a problémů. Doposud uživatelé museli zastavit při poněkud zdlouhavé kontrole veškerou práci.

Microsoft vylepšil také souborový systém NTFS. Doteď byl totiž pevný disk brán jako jedna jednotka, která byla při kontrole kompletně přesunuta do offline stavu bez možnosti přístupu uživatele, dokud ChkDsk nedokončil svou práci. Při velkém množství souborů mohl tento stav trvat hodiny.

Ve Windows 8 dokáže NTFS hledat problémy na pozadí, přičemž systém běžně funguje a první opravu se pokusí provést za běhu. Pokud oprava takto není možná, NTFS zaloguje veškeré detaily chyby, a oprava v offline módu je tak podstatně rychlejší, protože nedochází k opětovnému skenování disku. Vylepšení se týká také Windows Server 8.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Mikko Pitkänen - Fotolia.com

Komentáře