Windows 8 bez prostředí Aero, připravte se na „Metrofikaci“

Microsoft oznámil, že upouští od uživatelského prostředí Aero známého z Windows Vista a 7. Už je podle něj „neaktuální“.

Windows 8 bez prostředí Aero, připravte se na „Metrofikaci“Windows 8 bez prostředí Aero, připravte se „Metrofikaci“V rozsáhlém článku na blogu uvedl Jensen Harris, director of program management for Windows 8’s user experience team, že vzhled a použití, grafické uživatelské rozhraní bude „čisté a svěží“, a nebude se již zatěžovat „sklem a odlesky“ známými z prostředí Aero.

Rozhodnutí je snahou společnosti Microsoft posunout tradiční plochu (jednu ze dvou GUI ve Windows 8) blíže k prostředí Metro, píše Harris. „Odvrátili jsme se od Aero Glass – zploštěním ploch, odstraněním odlesků a rušivých gradientů,“ prozrazuje Harris.

Tento tyl simulující faux-realistické materiály (jako sklo a hliník) na obrazovce vypadá nemoderně a ‚levně‘, dodal Harris, přičemž nepodal další konkrétní důvody pro upuštění od Aera.

Aero se poprvé objevilo ve Windows Vista, které bylo firmám dostupné od roku 2006 a domácnostem od roku 2007. Microsoft však na rozhraní pracoval řadu let. První prvky Aera se objevily už v roce 2005.

Také Windows 7 spoléhalo na GUI Aero, prostředí však bylo navíc vylepšeno o funkce přichytávání oken k okrajům a změny průhlednosti maximalizovaných oken.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře