Windows 7 dostupné všem resellerům (aktualizováno)

Microsoft uvolnil poslední dubnový den Release Candidate Windows 7 pro komunitu IT profesionálů a vývojářů prostřednictvím programů MSDN a TechNet Subscription. Od dnešního dne můžete spolu s širokou veřejností stahovat očekávaný operační systém také ze stránek Windows7.com. Od dnešního dne je rovněž dostupný Release Candidate serverového operačního systému Windows Server 2008 R2.Windows 7 je zatím v plenkách, ale stojí už pouze jeden krok od finální verzeUvedení Release Candidate (RC) Windows 7 je posledním krokem před nabídnutím finální verze operačního systému na trh.

„Již více než 32 000 zájemců z přibližně 10 000 firem z celého světa si do této chvíle stáhlo nástroje a zdrojové informace nezbytné pro přípravu aplikací a hardwaru na systém Windows 7. Partneři, jako například Corel, Cyberlink, Sonic, ATI či nVidia, vynaložili velké množství času a zdrojů na přípravu svých aplikací a zařízení pro tento nový systém, čímž dokazují svou podporu a nadšení spojené s blížícím se uvedením Windows 7 na trh. S testováním aplikací ve verzi Beta již začali také významní čeští výrobci softwaru, zejména aplikací a systémů určených pro firemní použití," uvedl v oznámení o dostupnosti Release Candidate Windows 7 Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Z tiskové zprávy vám dále přinášíme přehled těch nejzajímavějších novinek, které Windows 7 nabízejí:

  • úpravy uživatelského rozhraní, hlavního panelu, zobrazení a náhledu otevřených aplikací a nové možnosti funkce JumpList,
  • vylepšená podpora a správa ovladačů, vylepšená správa tiskáren a zařízení (Device Stage),
    vylepšené funkce Windows Touch pro ovládání systému a aplikací,
  • větší bezpečnost funkce Kontrola uživatelských účtů (UAC).

Vedle těchto změn a rozšíření přináší RC verze také několik nových funkcí:

Remote Media Streaming (RMS): Tato funkce umožňuje bezpečeně přistoupit přes internet ke knihovně médií, jako jsou fotografie, hudba, videa, uložené a sdílené v počítači se systémem Windows 7 z jiného počítače s tímto systémem. Uživatelé jednoduchým způsobem nastaví u dvou nebo více počítačů možnost spojení a sdílení multimediálního obsahu. Aplikace Windows Media Player pak následně zobrazí obsah knihovny médií ve vzdáleném počítači a umožní její přehrání.

Windows XP Mód: umožňuje uživatelům systému Windows 7 Professional a Ultimate spouštět aplikace vytvořené pro systém Windows XP. Použitím technologie Windows Virtual PC tak mohou být tyto aplikace spuštěny na jedno kliknutí přímo z počítače s nainstalovaným systémem Windows 7. Z pohledu uživatele se aplikace chovají stejně jako aplikace nainstalované přímo v systému Windows 7. Tato funkce může být velmi důležitým argumentem pro vaše zákazníky, kteří používají aplikace vytvořené pro systém Windows XP. Mohou tak snadněji přejít na nejnovější verzi operačního systému Windows a využít všechny nové funkce v oblasti bezpečnosti, efektivity, sdílení a vyhledávání dat.

„Verze Release Candidate je po funkční stránce kompletním produktem a do finální verze již nebudou provedeny žádné větší změny. Na základě zpětné vazby jsme měli možnost odstranit celou řadu nedostatků a zároveň zapracovat navrhnuté připomínky, které se týkaly především uživatelského rozhraní a práce s aplikacemi obsaženými v systému. V současné fázi vývoje mají uživatelé poslední šanci vyzkoušet systém Windows 7 před jeho uvedením na trh a pomoci jej odladit do skutečně finální podoby," vysvětlil dále Lukáš Křovák.

Pokud vás zajímá, proč nebude Windows XP mód na některých počítačích fungovat, přečtěte si článek na Computerworldu. Kolegové z tohoto populárního webu IDG také shrnuli dosavadní spekulace o datu vydání finální verze Windows 7.

Stahovat a čerpat více informací o novém operačním systému Microsoftu můžete zde. Upgrade z Beta verze Windows 7 není v tuto chvíli podporován a Microsoft proto doporučuje uživatelům čistou instalaci.

O změnách mezi verzí Beta a Reslase Candidate se dočtete více tady a také tady. Pro podrobnější představení verze Windows 7 Beta na ChannelWorldu můžete zamířit sem.

(aktualizováno): Link pro stažení Windows 7 najdete tady.

Windows Server 2008

Serverový operační systém Windows Server 2008 R2 ve verzi Release Candidate je od dnešního dne rovněž dostupný ke stažení, a to zde. Testovat a hodnotit systém Windows Server 2008 R2 ve verzi Release Candidate bude možné až do konce února 2010, po tomto datu se systém začne v pravidelných intervalech vypínat.

Hlavními oblastmi, na které je vývoj Windows Serveru 2008 R2 zaměřen, jsou především virtualizace, web a správa serveru spolu s funkcemi, které zvyšují škálovatelnost, spolehlivost a poskytují vysokou užitnou hodnotu ve spojení s klientskými počítači se systémem Windows 7. Mezi hlavní novinky nového Windows Serveru patří:

 

Live Migration - funkce umožňující zákazníkům přesouvat virtuální počítače mezi hostitelskými systémy bez ztráty výkonu a bez nutnosti přerušení práce. Migrace za provozu je užitečná především pro údržbu a upgrade hardwaru, ruční převzetí služeb při selhání a také pro konsolidaci úloh na méně serverů. Díky značné úrovni automatizace provozu datacenter dosáhnou zákazníci nižších nákladů na práci, elektrickou energii, chlazení a údržbu IT.

 

 

 

 

DirectAccess - technologie umožňující mobilním pracovníkům zabezpečené a snadné připojení k firemnímu prostředí, které mají k dispozici v podnikové síti. Správcům IT současně zjednodušuje průběžnou správu vzdálených počítačů, které jsou vždy dosažitelné bez potřeby připojení prostřednictvím VPN. Výsledkem je vyšší flexibilita pro mobilní pracovníky a nižší náklady na správu jejich počítačů. (migrace za provozu) - funkce umožňující zákazníkům přesouvat virtuální počítače mezi hostitelskými systémy bez ztráty výkonu a bez nutnosti přerušení práce. Migrace za provozu je užitečná především pro údržbu a upgrade hardwaru, ruční převzetí služeb při selhání a také pro konsolidaci úloh na méně serverů. Díky značné úrovni automatizace provozu datacenter dosáhnou zákazníci nižších nákladů na práci, elektrickou energii, chlazení a údržbu IT.

Vzdálená plocha (Remote Desktop Services) - funkce umožňující zákazníkům nasadit jednotnou infrastrukturu na všechny centralizované klientské počítače bez ohledu na to, zda jsou používány na bázi uživatelských relací či architektury VDI (Virtual Desktop Infrastructure).

 

BranchCache - technologie umožňující zákazníkům omezit zatížení připojení WAN (Wide Area Network) mezi datacentrem a firemními pobočkami prostřednictvím ukládání kopie nejčastěji používaných dat přímo v prostředích poboček. Díky tomu dochází k významnému omezení nákladů na síťové připojení, neboť většina organizací platí za připojení podle objemu přenesených dat, a dále zrychluje přístup k požadovaným datům ze strany uživatelů.Komentáře