Vyzkoušejte testovací verzi SQL Server 2008 R2

Microsoft včera zpřístupnil první testovací verzi nové platformy pro správu databází a business intelligence, SQL Server 2008 R2 CTP (Customer Technology Preview). Partneři tak mají možnost zhodnotit dosavadní vývoj nové verze SQL Serveru a prostřednictvím zpětné vazby pomoci Microsoftu utvořit finální podobu produktu. Jaké novinky platforma nabízí a kde můžete stahovat?Databázový software od Microsoftu SQL Server 2008 má na cestě svého nástupce SQL Server 2008 R2 CTP je škálovatelná datová platforma s pokročilými nástroji pro správu databází a aplikací, která zvyšuje kvalitu dat a umožňuje uživatelům vytvářet analýzy a reporty s použitím již známých nástrojů. Nová verze přináší několik vylepšení.

Nejvýznamnějšími změnami finální verze SQL Serveru 2008 R2 bude podle Microsoftu především technologie Self Service Business Intelligence umožňující výrazné zefektivnění procesu získávání informací z dat, dále pak vylepšení pro správu a vývoj nad databázovým serverem vedoucí k úsporám času a nákladů a také rozšíření možností škálovatelnosti a bezpečnosti pro kritické aplikace. První veřejná beta verze již obsahuje širokou škálu nových vlastností pro testování profesionály. Mezi nejvýznamnější patří:

  • Application and Multi-server Management - sada nástrojů pro správu více serverů a aplikací
  • SMP scale up s podporou až 256 logických procesorů
  • Report Builder 3.0 s podporou vizualizace geoprostorových dat

Další novinky na cestě

Srpnové vydání SQL Server 2008 R2 CTP je prvním krokem před vydáním finální verze v první polovině kalendářního roku 2010. Mimo to se v následujících týdnech chystá zveřejnění prvních bitů technologie StreamInsight pro vysokorychlostní zpracování událostí, první Customer Technology Preview verze databázové platformy pro Cloud Computing - SQL Azure Database, limitovaná verze technologie Gemini v podobě add-inů pro Excel a SharePoint a také prvotní náhled na technologii pro masívní paralelní zpracování dat v datových skladech s projektovým názvem Madison.

SQL Server 2008 R2 je možné stahovat ze stránek zde. Více informací o platformě SQL Server 2008 R2 je pak k dispozici na stránce společnosti Microsoft.

 Komentáře