Vývojářům se otevírá čtvrtmilionový fond na aplikace pro datové schránky

Telefónica Czech Republic, dodavatel informačního systému datových schránek, vyhlásila grantové řízení zaměřené na tvorbu aplikací a programů pro využití datových schránek.Vývojářům se otevírá čtvrtmilionový fond na aplikace pro datové schránkyO grant může zažádat prostřednictvím zažádat jakákoliv fyzická či právnická osoba. Podmínkou pro získání dotace je, aby navrhovaná aplikace souvisela s datovými schránkami. Mezi vybrané účastníky Telefónica v grantovém programu rozdělí až 250 tisíc Kč.

Do přihlášky je třeba popsat plánovanou aplikaci či program, harmonogram přípravy a cenu aplikace. Všechny přihlášky pak prostuduje odborná komise, která vybere návrhy, jež mají být realizovány.

„… je jedno, zda se bude jednat o aplikaci na mobilní telefon, ikonu do panelu nástrojů informující o nové zprávě nebo například program pro správu datových schránek,“ uvedl v tiskovém oznámení Petr Zápotocký z Telefónica Czech Republic.

Termín pro podání přihlášek je stanoven předběžně na konce ledna 2012. Podle zájmu vývojářů se ještě může změnit.

Aplikace a programy, u kterých grant plně pokryje náklady na jejich vytvoření, budou po svém dokončení k dispozici zdarma na webových stránkách www.vasedatovka.cz, kde naleznete detaily akce i přihlášku.

Zdroj: Telefónica Czech RepublicKomentáře