Vývojáři mohou využít SDK a Marketplace pro Windows Phone 7.5 (Mango)

Společnost Microsoft oznámila novinky ve službě Marketplace pro vývojáře dalších zemí včetně České republiky. Kdy bude k dispozici finální vývojová sada?Vývojáři mohou využít SDK a Marketplace pro Windows Phone 7.5 (Mango) Čeští vývojáři mohou začít s vytvářením svých aplikací a her pro Windows Phone 7.5 s kódovým označením Mango, a s jejich umisťováním do virtuálního tržiště Marketplace.

K dispozici jsou nové funkce jako rychlé přepínání mezi aplikacemi, zvuk na pozadí nebo integrace lepšího vyhledávání. Novinkou je i možnost připnout více okének na úvodní obrazovku. Příkladem může být podle Microsoftu aplikace zobrazující počasí v několika vybraných městech.

Nová vývojová sada

S otevřením obchodu Marketplace byly uvolněny i nástroje Windows Phone SDK 7.1 RC, které umožňují vytváření aplikací pro Windows Phone Marketplace. Dále obsahují nástroj Marketplace Test Kit dovolující před umístěním na on-line tržiště otestovat, zda aplikace splňuje certifikační požadavky.

Finální verze Windows Phone SDK 7.1 bude dostupná na konci září.

„Otevření služby Marketplace představuje pro české vývojáře zcela novou příležitost, díky které mohou nabídnout své inovativní aplikace statisícům uživatelů v České republice a v zahraničí,“ komentoval službu Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft, v tiskovém oznámení.

Soutěž o nejlepší aplikaci

Microsoft také vyhlásil soutěž o nejlepší respektive nejpolulárnější aplikaci pro Windows Phone, která zaznamená nejvíce stažení. Výherce čekají ceny jako herní konzole Xbox 360, batohy, trička nebo exkluzivní umístění do českého seznamu doporučených aplikací na Marketplace. Přehled pravidel soutěže a podrobný návod, který pomůže se základy vývoje aplikací pro Windows Phone, naleznete na zde.

5. – 7. 9. 2011 se v Brně bude konat konference Mobera. Přednášky o mobilní platformě povedou odborníci z celého světa, mezi nimiž vystoupí např. Rob Miles nebo Štěpán Bechynský. Pokud plánujete návštěvu a chcete získat 10% slevu, stačí do registračního formuláře na http://mobera.eu/ticket vložit kód "MICROSOFTcommunityMOBERA".

Zdroj: Microsoft, IDG News ServiceKomentáře