VMware změnil partnerský program

VMware, výrobce software pro virtualizační řešení, představil novou generaci partnerského programu VMware Partner Network. Ten je určen pro všechny partnery výrobce a zahrnuje několik významných změn. Seznamte se s nimi.Partnerský program výrobce VMware doplnil nové certifikaceVMware Partner Network je komplexní program poskytující společnou infrastrukturu, prodejní a servisní nástroje, obchodní příležitosti a školící programy v oboru virtualizace. Je k dispozici celé síti partnerů společnosti VMware, od prodejců přes poskytovatele řešení až po technologické a OEM partnery. Novinky, jako jsou nové odbornosti a nový informační portál mají za cíl zjednodušit vaši spolupráci s výrobcem, umožnit rychlejší návratnost vašich investic a zjednodušit přístup k virtualizačním řešením VMwaru.

„Naši partneři jsou klíčem k poskytování našich virtualizačních technologií zákazníkům a my si velmi vážíme jejich investic do našich řešení, které tvoří absolutní špičku oboru," uvedl v oznámení pro tisk Carl Eschenbach, výkonný viceprezident pro globální operace společnosti VMware. „My nyní jejich důvěru oplácíme investicemi do partnerského programu. Základem programu VMware Partner Network jsou školení a nástroje pro získávání nových odborností, které pomáhají rozvíjet odbornost partnerů v oblasti virtualizace. Tak jsou schopni zůstávat důvěryhodnými poradci zákazníků všech velikostí."

VMware Partner Network navazuje na předchozí partnerský program společnosti. Novinky shrnul výrobce v oficiálním oznámení následovně:

Odbornost: VMware připravil nový systém vzdělávání postavený na certifikacích. Ten má umožnit partnerům jasně ukázat zákazníkům jejich kompetentnost a profesionalitu. Partneři budou moci získávat certifikace ve čtyřech oblastech:

  • virtualizace infrastruktury
  • zajištění kontinuity provozu
  • virtualizace desktopů
  • management virtualizace.

Nový a vylepšený informační portál: Došlo k modernizaci partnerského portálu Partner Central, který nyní partnerům umožňuje jednodušší přístup k marketingovým a obchodním nástrojům, modulům vedení obchodních případů, fondům pro rozvoj trhů, servisní síti a dalším nástrojům potřebným k růstu podnikání v oblasti virtualizačních technologií VMware.

Univerzita partnerů: Univerzitu partnerů představil VMware na konferenci VMworld Europe 2009 jako virtuální kampus, který pomáhá partnerům získávat zkušenosti prostřednictvím vysoce kvalitních tréninků a školení o produktech, službách a řešeních VMware v jednotném a centralizovaném prostředí. Univerzita partnerů poskytuje přístup k novým certifikacím. Tréninky jsou organizovány podle jednotlivých rolí ve virtualizačních řešeních, což partnerům usnadňuje rozvoj jejich zkušeností v oblasti virtualizace a získávání uznávaných akreditací a certifikací podle oblastí, na které se chtějí soustředit.

Program VMware Partner Network i nadále obsahuje prvky z osvědčeného partnerského programu, jako je program registrace příležitostí advantage+, který zaručuje partnerům možnost zvyšování marže v závislosti na úrovni partnerství. VMware také představila program newsolution+, zaměřený na poskytování zvýšených marží partnerům, kteří získají některé z nových certifikací a uplatní je při prodeji příslušných řešení, jako jsou VMware View, VMware Site Recovery Manager, VMware vCenter Lab Manager, VMware vCenter Stage Manager a VMware vCenter Lifecycle Manager.

Zapojením do partnerského programu VMware Partner Network máte dále možnost čerpat podporu z marketingových fondů nebo využívat standardizovaných servisních sad, metodik atp.

Nový program VMware Partner Network bude k dispozici na konci druhého čtvrtletí 2009. Více informací o VMware Partner Network najdete zde. S novou partnerskou strategií výrobce se můžete seznámit také v dnešním rozhovoru s Markem Swieradem, regionálním manažerem VMware pro východní Evropu, který vám přinášíme exkluzivně den před zítřejší oficiální tiskovou konferencí VMware v Praze.Komentáře