VMware uvádí nové programy a kompetence pro cloud

VMware představil v rámci Partner Exchange 2012 nové programy, systém odměn a udělování kompetencí pro poskytování řešení, které mají pomoci partnerům přivést klienty do cloudu.

VMware uvádí nové programy a kompetence pro cloudVMware uvádí nové programy a specializace pro cloudNa únorové konferenci VMware Partner Exchange 2012 výrobce seznámil partnery s novým systémem kompetencí, s programy a systémy odměn, které mají pomoci přivést klienty ke cloudovým řešením.

VMware tvrdí, že partneři s kompetencemi pro poskytování alespoň jednoho řešení, mají průměrně 3,5x vyšší prodeje než ti bez kompetencí. Vyzývá také resellery na úrovních Premier a Enterprise, aby získali další kompetence.

 

Změny v partnerském programu a systém odměn platí také pro ČR a SR. V plném rozsahu fungují pro partnery od 1.3.2012

 

Komunita našich partnerů je strategickým nástrojem pro vzdělávání zákazníků z řad malých a středních firem i korporací ohledně možností, které cloud nabízí,“ uvedl v oznámení médiím Scott Aronson, senior viceprezident, global channels and alliances, VMware.

Tři nové kompetence VMware pro poskytování řešení:

 • Virtualizace klíčových firemních aplikací (VBCA) - umožňuje partnerům poskytnout odborné rady a řešení pro virtualizaci firemních aplikací jako je Exchange, SQL, Oracle a SAP.
 • Infrastruktura jako služba (IaaS) - slouží ke zrychlení procesu doručení řešení a zvýšení odbornosti v oblasti hybridních cloudových řešení a služeb.
 • Správa - kompetence, která bude dostupná ke konci prvního čtvrtletí 2012, má podporovat a odměňovat partnery, kteří pomáhají zákazníkům zjednodušit a zautomatizovat operace ve virtuálních a cloudových prostředích s VMware vCenter Operations Management Suite.

Nové typy kompetencí budou postupně nabíhat od druhého čtvrtletí 2012 tak, aby všechny nově oznámené byly dostupné do konce tohoto roku.

  Změny v motivačním programu

  Výrobce uvádí, že změny v motivačních programech advantage+ a Solution Rewards umožní partnerům v roce 2012 zdvojnásobit své odměny. Partneři, kteří oznámí prostřednictvím advantage+ uzavření smlouvy s novým zákazníkem, získají nárok na novou bonusovou slevu. V rámci programu Solution Rewards získají partneři s kompetencemi k poskytování řešení nárok na bonusovou slevu za první prodej reálnému zákazníkovi.

  Nový program pro konzultaci a integraci (CIPP)

  Konzultačním partnerům CIPP zajistí technická a marketingová oprávnění, podporu pro specifická průmyslová a technologická řešení, sdílené podnikatelské plánování a správa projektu.

  Rozšíření programů pro SMB

  Rozšířené programy pro SMB mají zajistit nabídky a rychlejší dodávky pro zákazníky z řad malých a středních firem. Přinášejí nové nástroje, bezplatný přístup ke vzdělávacím videím na požádání i rozšířený motivační program.

  Rozeznání partnerů v rámci OEM prodejů

  V rámci spolupráce se společnostmi Cisco, Dell, Fujitsu Technology Solutions, HP a IBM, VMware umožňuje svým partnerům, aby uplatnili kredity za své OEM prodeje v rámci partnerského programu VMware.

  Výrobce představil také platformu pro správu motivačního programu, která sestává z panelů a reportů pro sledování a správu finančních odměn získaných v rámci nových vylepšení motivačních programů advantage+ a Solution Rewards.

  Další již dříve oznámenou novinkou v podpoře je on-line databáze virtualizačních a cloudových řešení.

  Zdroj: VMware, ChannelWorld
  Úvodní foto: © Andres Rodriguez - Fotolia.com

  Komentáře