VMware kupuje výrobce nástrojů pro cloudovou automatizaci DynamicOps

VMware jde nad rámec dodávky softwaru pro svou vlastní cloudovou platformu. Akvíruje DynamicOps, aby nabídl správu heterogenních cloudů.

VMware kupuje výrobce nástrojů pro cloudovou automatizaci DynamicOpsVMware kupuje výrobce cloudové automatizace DynamicOpsDynamicOps ani VMware nezveřejnily podmínky dohody. Akvírovaný DynamicOps dodává software pro nasazení a správu virtualizovaných pracovních úloh napříč různými cloudovými platformami. Akvizice by měla být dokončena v září.

Software DynamicOps podporuje nejen software VMware, ale také konkurenční technologie, jako jsou Microsoft Hyper-V, open-sourcový hypervizor Xen nebo Amazon Elastic Compute Cloud (ECC).

VMware bude stále klást důraz na vlastní software – VMware vSpehere a VMware vCloud Director – pro správu veřejných a privátních cloudů. Zároveň však chce zákazníkům nabídnout nástroje pro práci s více cloudovými architekturami, tvrdí Ramin Sayar, viceprezident společnosti.

Propojení vCloud Directoru s Operations Virtualization od DynamicOps nabízí sadu nástrojů pro automatizaci a správu na základě politik.

Mezi IT výrobci se v poslední době objevuje rostoucí zájem o software, který dokáže spouštět různé pracovní úlohy napříč různými cloudovými architekturami. Podobnou službu minulý měsíc uvedly splečnosti Red Hat (CloudForms) a CliQr.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: VMware, DynamicOps

Komentáře