VMware koupí firmu Nicira za 1,26 miliardy dolarů

VMware chce akvizicí společnosti Nicira rozšířit své síťové portfolio o nástroje pro síťovou spolupráci a další řešení pro cloudová prostředí.

VMware koupí firmu Nicira za 1,26 miliardy dolarůVMware koupí firmu Nicira za 1,26 miliardy dolarůSpolečnost VMware, dodavatel v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, oznámila podpis konečné smlouvy o akvizici firmy Nicira za 1,26 miliardy dolarů.

Nicira je průkopníkem v oblasti softwarově definovaných sítí (software-defined networking, SDN) a jedničkou na trhu virtualizace sítí pro open source iniciativy, uvádí VMware a dodává, že se tak stane lídrem v oblasti SDN.

VMware vedl revoluci virtualizací serverů a máme možnost udělat totéž v oblasti datových center a cloudových sítí,“ oznámil médiím Paul Maritz, generální ředitel společnosti VMware.

VMware získá společnost Nicira za 1,05 miliardy dolarů v hotovosti a přibližně 210 milionů dolarů vyplacených v rámci převzatého opčního programu. Akvizice podléhá schválení regulačními úřady a dalším obvyklým procedurám.

Obě strany očekávají, že transakce bude dokončena během druhé poloviny roku 2012. Akvizice byla schválena představenstvy společností VMware i Nicira a akcionáři společnosti Nicira.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: VMware, Nicira

Komentáře