VMware Forum 2011: poslední trendy ve virtualizaci

V pražském kongresovém centru v hotelu Clarion se 20. 6. 2011 uskutečnila konference VMware Forum 2010. Přinášíme vám shrnutí toho nejdůležitějšího.

VMware Forum 2011: poslední trendy ve virtualizaciMarek Brazina přednáší na téma hybridní cloudové systémy Partner Business Manager VMware Michael Woduschegg pohovořil v angličtině o Re-think Managementu

České zastávky WMware Fora se podle slov společnosti VMware účastnilo více jak 550 partnerůKonference byla určena zejména pro obchodní a technické manažery stran partnerů VMware a jedním z hlavních témat byl cloud computing. Přednáškovou část začal v 9 hodin ráno Michal Stachník, nový country manager VMware pro Českou republiku.

Jako další se mikrofonu chopil Marek Brazina, senior system engineer Vmware. Jeho přednáška se týkala především hybridních podnikových cloudů a nasazení cloudových systémů do praxe.  Poté přišel na řadu Lukáš Klášterský, executive director of IT operations v České Pojišťovně, který partnerům podrobně představil nasazení cloudových systémů v rámci pojištovny a zdůraznil reálné výhody a ušetřené prostředky nového řešení. Například počet databázových serverů se zde podařilo snížit z 15 na 2 virtualizované.

Po krátké přestávce  se slova ujal Franz Kasparec z EMC a ve své prezentaci se zaměřil především na privátní cloudové systémy. Hewlett-Packard zastoupili na konferenci Jiří Lepka, Tomáš Kubina a Vladimír Vybíral s tématem Instant-On Enterprise  jako odpovědí HP na potřeby IT služeb v dnešní době.

Po obědě se uskutečnilo ještě dalších 10 přednášek rozdělených do dvou sálů a partneři si mohli vybrat, které téma je pro ně zajímavější. Účastníci se dozvěděli vše podstatné například o budování privátního cloudu a integraci Cisco serverů a VMware managementu.

Praha byla již 22. zastávkou VMware Fora v Evropě a kromě České republiky navštívila konference také Velkou Británii, Polsko, Finsko, Franci a několik dalších zemí. České zastávky se podle společnosti VMware účastnilo více jak 550 partnerů.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře