Virtualizace od Microsoftu s podporou Azlanu

Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, podepsala s Microsoftem smlouvu o spolupráci v oblasti dodávek virtualizace a správy infrastruktury. Jaké služby partnerům nabízí?Azlan získal významný kontrakt od Microsoftu. Partnerům bude pomáhat s virtualizací.Azlan na základě dohody s firmou Microsoft rozšiřuje portfolio o řešení využívající produkty  Hyper-V a System Center. V rámci podpory partnerů v této oblasti připravil distributor program vzdělávání a podpory, který má zájemcům ulehčit dodávky řešení virtualizace od Microsoftu. Obchodní a technická školení mají partnerům zajistit znalost produktů, licencování a v neposlední řadě je seznámit s praktickým nasazením technologií v reálném prostředí.

Partneři mohou také využít tým, který poskytuje konzultace v obchodní fázi, pomůže s přípravou nabídky a její obhajoby i ve fázi technické implementace.

Podepsání kontraktu se společností Microsoft je dalším krokem v naplňování naší strategie v oblasti value add distribuce, kde problematika virtualizace má jednu z nejvyšších priorit. Zároveň jde o logické doplnění stávající nabídky řešení, která se tak stává pro partnery a jejich zákazníky konkurenceschopnější,“ komentoval spolupráci v tiskovém oznámení ředitel divize Azlan Jaroslav Salva.


Výhody pro partnery, které má přinést působení Azlanu v roli value added distributora produktů Microsoftu:

-              využití zkušeností z obdobného projektu v Německu
-              možnost využít zkušený tým ve vlastních projektech
-              možnost absolvovat obchodní a technická školení
-              podporu při přípravě vlastních obchodních plánů
-              výhody plynoucí ze synergie s dalšími podporovanými výrobci

Zdroj: Azlan


Co bude s dosavadními partnery?

Tech Data Distribution je již autorizovaným distributorem pro oblast FG (krabicových) a OEM licencí softwaru Microsoftu. Nový kontrakt je rozšířením o novou oblast a zároveň smlouvou o distribuci s přidanou hodnotou.

Distribuce produktů System Center a Windows Server bude i nadále realizována prostřednictvím stávající sítě distributorů a partnerů LAR (Large Account Reseller). Žádný z nich neztrácí možnost tyto produkty prodávat. Techdata/Azlan nicméně budou partnerům nabízet rozšířenou podporu jak v oblasti vzdělávání, tak při vlastní realizaci obchodních příležitostí,“ vysvětlil pro ChannelWorld Petr Váša, který má oblast virtualizace v Microsoftu na starosti.

Produktovým manažerem Microsoftu je v Tech Data Distribution Martin Madár, jeho kontakty najdete v profilu Tech Data Distribution ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste). Více informací o nabídce distributora hledejte na stránkách divize Azlan.

Zdroj: Azlan, Microsoft, ChannelWorldKomentáře