Usnadněte firmám přechod na Windows 7

Microsoft včera ve spolupráci se společností ChangeBASE představil nový nástroj pro malé a střední podniky, který jim umožní otestovat kompatibilitu starších aplikací s operačním systémem Windows 7 Professional. Kde nástroj najdete a jak ho využít?Pomozte firmám s přechodem na Windows 7 Professional a vydělejte na tom!Online aplikace s názvem AOK for Small and Midsize Businesses (AOK4SMB) kromě testování aplikací podává informace o tom, jak postupovat při požadavku na zajištění kompatibility nového operačního systému s danou aplikací. Nástroj, ve kterém můžete aplikace otestovat, je dostupný na adrese www.aok4smb.com až do konce července 2010 zadarmo.

Microsoft uvádí, že operační systém Windows 7 je od svého uvedení na trh v říjnu 2009 využíván již na více než 10 procentech počítačů v České republice. „I přesto, že systém Windows 7 je v současné době kompatibilní s naprostou většinou dostupného softwaru a zařízení, u starších aplikací, zejména těch, které se využívají v prostředí menších a středních firem, se určitá nekompatibilita může přeci jen objevit. Cílem Microsoftu je proto vyjít maximálně vstříc těmto zákazníkům, kteří by rádi přešli na nový operační systém, avšak potýkají se u některých starších aplikací s nekompatibilitiou,“ vysvětlil v tiskovém oznámení podstatu nového nástroje Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Jak ověřit kompatibilitu?

Nástroj AOK4SMB je součástí celé řady nástrojů společnosti Microsoft určených k zajištění kompatibility s novým operačním systémem. Kompatibilitu využívaného softwaru a zařízení můžete zkontrolovat také ve Windows 7 Compatibility Center, kde je uveden rozsáhlý seznam kompatibilních aplikací a zařízení.

Vaši zákazníci dále mohou využít funkce Windows XP Mode, která je součástí systému Windows 7 ve verzích Professional, Enterprise, Ultimate a vyšších, jež jim umožňuje provozovat starší aplikace ve virtuálním prostředí systému Windows XP. Microsoft navíc uvolnil novou verzi Virtual PC, která podporuje Windows XP Mode i na počítačích, které nemají hardwarovou virtualizaci. To bylo doposud určitým omezením pro některé starší počítače a tato bariéra byla tedy nyní také odstraněna.

Zdroj: MicrosoftKomentáře