Upgrade Mountain Lion zabere 13 až 57 minut, tvrdí Apple reseller

Apple reseller z New Yorku uvádí, že upgrade nového operačního systému Mountain Lion zabere od 13 minut do jedné hodiny. Nejrychlejší jsou notebooky s SSD disky, nejdéle instalace trvá MacBookům Pro s HDD.

Upgrade Mountain Lion zabere 13 až 57 minut, tvrdí Apple resellerUpgrade Mountain Lion zabere 13 až 57 minut, tvrdí Apple resellerSpolečnost Tekserve, která se označuje za „největší nezávislý Apple store“, změřila čas upgradu operačního systému Mountain Lion na různých desktopech a noteboocích Mac. Průměrné výsledky pro každý model zveřejnila na svém blogu.

Apple spustil prodej OS X Mountain Lion ze svého e-shopu za 19,99 dolaru. Instalovat lze na většinu Maců, na kterých běží OS X Lion nebo Snow Leopard.

„Nepřekvapivě proběhl upgrade nejrychleji na novém (Retina) MacBooku Pro, hned za ním se umístily nové modely MacBooku Air,“ uvedl Tekserve.

„Jejich rychlost lze připisovat SSD disků, které mohou k datům přistupovat mnohem rychleji než standardní magnetické pevné disky,“ dodal prodejce.

Patnáctipalcový Retina MacBook Pro zvládl upgrade systému za 13 minut. U třinácti a jedenáctipalcových modelů Macbooku Air upgrade trval 17 minut. Právě tyto MacBooky jsou vybaveny SSD disky různých kapacit.

Stroje s tradičním pevnými disky včetně nového třinácti a patnáctipalcového MacBooku Pro a iMaců potřebovaly na upgrade více času. iMac s 21,5“ monitorem upgradoval systém za 40 minut, klasický MacBook Pro bez Retina displeje to zvládl za 57 minut.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Apple

Komentáře