Trend Micro nabízí hostovaná řešení přes partnery

Trend Micro, producent bezpečnostních produktů a řešení, umožňuje partnerům vstup na rychle rostoucí trh s bezpečnostními řešeními typu SaaS (software jako služba). Příležitost k prodeji dává i neautorizovaným partnerům. Jak se zapojit?Josef Holub, Territory Sales Manager te společnostní Trend Micro, zve nové partnery ke spolupráciTrend Micro poskytuje kompletní portfolio hostovaných produktů pro zabezpečení koncových bodů, e-mailů a webových stránek. V rámci svého programu pro podporu prodejních partnerů zároveň spouští novou službu SaaS s cílem vzdělávat a motivovat prodejní partnery v nabídce svého software jako služby.

Existující partneři se spuštěním služby SaaS of Trend Micro získávají podle zprávy výrobce tyto výhody:

1.       Kontakty na potenciální zákazníky, kteří si stáhnou zkušební verze produktů pro hostované zabezpečení, budou zasílány přímo prodejním partnerům.

2.       Bezplatné školení o produktech pro hostované zabezpečení a o jejich prodeji.

3.       Vylepšenou správu obnovování kontraktů na produkty pro hostované zabezpečení pomocí Worry-Free Remote Manageru a stoprocentní účast prodejních partnerů na vyřizování obnovy kontraktů na hostované zabezpečení.

4.       Případové studie dokumentující, jak může být prodejní partner Trend Micro úspěšný při prodeji hostovaných bezpečnostních produktů Trend Micro.

Worry-Free Remote Manager nyní umožňuje prodejním partnerům výrobce odkudkoli centrálně řídit více zákazníků využívajících InterScan Messaging Hosted Security pomocí jediné hostované webové konzoly.

Trend Micro nově nabídl produkt Worry-Free Business Security Hosted pro malé podniky, které chrání PC ve firmě nebo i mimo ni před viry a dalšími hrozbami. Díky jedinému procesu instalace mohou zákazníci centrálně řídit zabezpečení odkudkoli bez nutnosti přidávat server nebo instalovat serverový software. O provoz a aktualizaci služby pečuje Trend Micro.

Ve druhém pololetí roku 2009 budou prodejní partneři využívající Worry-Free Remote Manager moci řídit právě využívání služeb Worry-Free Business Security Hosted a také Trend Micro SecureSite.

Nabízet mohou všichni

Nabídka předprodeje hostovaných služeb ale naplatí pouze pro stávající partnery. „Do partnerského programu se může zapojit kdokoliv z prodejců bez nutnosti investice, což bývá podmínkou u jiných partnerských programů. Pro realizaci prodeje tedy není nutné udělat nic ve smyslu autorizace, stačí jen nahlásit obchodní případ u distributora," uvedl pro ChannelWorld Josef Holub, Territory Sales Manager - Channel CZ/SK ve společnosti Trend Micro.

Autorizovaní partneři nicméně získávají další výhody. Například ihned po registraci do partnerského programu získáte NFR licenci (neprodejnou) pro své potřeby.

Výše marže rovněž závisí na stupni partnerství. Podle informací od výrobce se pohybuje na úrovni 15-30 %. „Velkou výhodou oproti prodeji tradičního softwaru či hardwaru je návratnost tržby ve 100% hodnotě, a to každý rok. Součástí řešení SaaS pro zabezpečení e-mailu je velmi striktní SLA (dohoda o úrovni poskytovaných služeb - pozn. redakce), která je již v ceně. Díky tomu je velmi pravděpodobné, že zákazník prodlouží předplatné v dalším roce a prodejce získá zmíněnou návratnost obchodu," upřesnil další příležitost ke generování zisku Josef Holub.

Distributory produktů a řešení Trend Micro jsou v České republice DNS a RRC-CZ, na Slovensku se jedná o eD´system Slovakia (Atedis).

Pokud máte zájem o partnerství či další informace, můžete kontaktovat přímo Josefa Holuba (josef_holub@trendmicro.com, +420 222 191 331) nebo se zaregistrujete na partnerských stránkách zde.

Analytická firma IDC, předpovídá, že během následujících pěti let poroste celý trh SaaS ročně o 40 procent. Produkty SaaS budou zákazníci zavádět zejména proto, aby překonali dopad současné ekonomické recese.Komentáře