Teradata kupuje Aster Data

Teradata, dodavatel podnikových řešení pro ukládání a analýzu dat, oznámil, že plánuje koupit společnost Aster Data Systems, dodavatele analýzy a správy dat. Jaké s ní má plány?Teradata kupuje Aster Data Společnost Teradata oznámila záměr koupit startup Aster Data Systems. Akvizice má být dalším krokem v probíhající konsolidaci technologií pro zpracování velkých objemů dat (tzv. „big data“).

Dohoda o nákupu by měla být uzavřena ve druhém čtvrtletí. Teradata již loni odkoupila 11 % akcií společnosti Aster Data a chystá se zaplatit dalších 263 milionů dolarů za zbývající podíl ve firmě.

Zatímco Teradata je dobře etablovaným hráčem na trhu ukládání dat, technologie společnosti Aster Data pomůžou vypořádat se s problémem jejich analýzy. Výzvou totiž podle společnosti není pouze obecný růst objemu dat, ale také jejich rozdělení na strukturovaná a nestrukturovaná.

Akviziční strategie Teradaty

Aster Data by byla druhou významnou akvizicí společnosti v poslední době, jelikožTeradata loni koupila za 525 milionů dolarů společnosti Aprimo, výrobce softwaru pro integrovaný marketing.

Podle Jamese Kobieluse, analytika společnosti Forrester, znamená technická architektura společnosti Asterdata pro Teradatu klíčový nástroj v konkurenčním boji s platformou Exadata společnosti Oracle.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře