Symantec vylepšuje program pro partnery orientující se na SMB

Symantec předělává partnerský program i pro české a slovenské partnery, kteří se orientují na sektor malých a středních firem. Přichází se čtyřmi stupni specializace. Jaké jsou?

Symantec vylepšuje program pro partnery orientující se na SMBSymantec vylepšuje program pro partnery orientující se na SMB Společnost Symantec představila novinky pro partnery z regionu EMEA (tedy i z České republiky a ze Slovenska), kteří se zaměřují na sektor malých a středních firem (SMB). Všechny novinky se odvíjejí od čtyřech nových stupňů partnerských specializací pro oblast SMB.

Novinky mají podle společnosti Symantec přinést partnerům „jasnější vymezení obchodních příležitostí, větší prodeje, marketingovou i obchodní podporu a přístup k produktům a službám speciálně přizpůsobeným pro malé a střední podniky,“ jak výrobce bezpečnostního softwaru uvedl v tiskové zprávě.

Vylepšený program pro SMB partnery začne platit k 1. 10. 2012. Je postaven na modelu vícestupňové specializace, který umožní partnerům vývoj od základní úrovně „Akreditovaný SMB partner“ přes úrovně „Pokročilý SMB partner“ a „SMB Expert“ až po nejvyšší úroveň „SMB Elitní partner“.

Postup do každé úrovně je dán kombinací několika faktorů včetně obratu, získaných certifikací a akreditací každého partnera.

Partner Symanteku jako správce IT v SMB?

Symantec uvádí, že jsou pro něj partneři v SMB segmentu klíčoví. „Nejen že pomáhají šířit informace o produktech a řešeních Symantecu, ale jsou malým podnikům často i konzultanty, pomocníky a správci jejich interních informačních systémů,“ uvedla v tiskové zprávě Markéta Bauerová, ředitelka zastoupení společnosti Symantec pro ČR a SR.

Struktura byla navržena tak, aby nabízela jasnou progresivní cestu růstu partnerů tak, jak roste jejich podnikání a ocenila tak úsilí a investice partnerů do vzdělávání a certifikací obchodníků i technických expertů,“ dodala společnost Symantec ve zprávě pro média.

Podrobnosti o všech současných specializacích a jejich výhodách jsou k dispozici na partnerském webu společnosti Symantec.

Zdroj: Symantec
Úvodní foto: © N-Media-Images - Fotolia.com

Komentáře