Symantec uvedl 5. verzi Norton 360

Společnost Symantec představila na tiskové konferenci novou verzi bezpečnostního softwaru Norton 360. Jaké funkce v nové verzi můžete nabídnout zákazníkům?Zleva Aleš Špidla,ředitel odboru kybernetické a informační bezpečnosti Ministerstva vnitra ČR, Malgorzata Szolc, senior marketing manager consumer pro východní Evropu, Patrick Müller, consumer sales account manager, Sarkechik Homayoun, senior manager Aleš Špidla, ředitel odboru informační bezpečnosti Ministerstva vnitra ČR pohovořil o bezpečnosti a odpovědnosti chování lidí v reálném a virtuálním světě.

Symantec uvedl 5. verzi Norton 360V rámci tiskového setkání představil Patrick Müller, consumer sales account manager ze společnosti Symantec, funkce pro ochranu dat a identity uživatele nové verze 5.0 řešení Norton 360. Základem produktu je vícevrstvá ochrana, která obsahuje ochranu proti virům a spywaru (antivirus), behaviorální ochranu, informaci o reputaci stahovaných souborů a pulzní aktualizace.

V nové verzi byl kladen důraz také na ochranu před počítačovým zločinem a krádeží identity například při nakupování v e-shopu nebo v internetovém bankovnictví. Norton 360 varuje před nebezpečnými webovými stránkami ve výsledcích vyhledávání a rodičům umožňuje zobrazit aktivitu dětí na internetu a řídit ji prostřednictvím nástrojů rodičovské kontroly.

Další ochranu nová verze nabízí formou lokálního a online zálohování. Uživatel vybere, které typy souborů se mají zálohovat a program dále zálohu provádí automaticky. K souborům v on-line úložišti lze pak přistupovat z kteréhokoliv počítače s připojením k internetu přes službu Norton Online Backup.

Patrick Müller představuje funkce Norton 360 Udržování výkonu PC Norton provádí optimalizací a vyřazováním fragmentů odstraněných souborů na pozadí.

Akce se zúčastnil také ředitel odboru kybernetické a informační bezpečnosti Ministerstva vnitra ČR, Aleš Špidla, který pohovořil o bezpečnosti a odpovědnosti chování lidí v reálném a virtuálním světě. Virtuální svět má podle něj příliš mnoho definičních autorit – výrobců softwaru a pro uživatele je tak těžké se zorientovat v pravidlech, které stanovují.

Update pro stávající zákazníky

V rámci platného odběru produktů Norton má každý zákazník právo na používání nejnovější verze příslušného programu. Pokud mají vaši klienti nainstalovaný například Norton 360v4, stačí, aby si stáhli z webových stránek trial verzi Norton 360v5 a bez odinstalace spustili instalaci novější verze.

Doporučená koncová cena roční licence pro až tři počítače je 1 749 Kč vč. DPH.

Nová verze i s promo akcí pro partnery

Symantec pro prodejce nového řešení připravil promo akci, která končí 25. 2. 2011. Za prodej produktů Norton nabízí výrobce poukázky OMV a Tesco.

V České republice je produkt je dostupný u autorizovaných distributorů AT Computers, eD system Czech a SWS. Na Slovensku je autorizovaným distributorem společnost eD system Slovakia. Více informací o produktu naleznete na webu společnosti Symantec.

Zdroj: Symantec, ChannelWorld
Galerie
Komentáře