Symantec rozšířil možnost prodeje Nortonu o elektronické licence

Tým Norton společnosti Symantec rozšířil prodej krabicových licencí svých bezpečnostních produktů o elektronické. Ačkoliv je Česká republika v případě Symantecu první, někteří výrobci bezpečnostního softwaru zde prodávají elektronické licence již několik let.

Symantec rozšířil možnost prodeje Nortonu o elektronické licenceSymantec rozšířil možnosti prodeje Nortonu o elektronické licence. Foto: © Tombaky - Fotolia.com

Kromě klasických krabic můžete nyní bezpečnostní produkty Norton 360 a Norton Internet Security od společnosti Symantec zakoupit i formou elektronické licence přímo od týmu Norton nebo od jednotlivých autorizovaných distributorů.

Zákazníkům pak můžete prodat pouze aktivační kód, který jim zašlete v e-mailu (např. v pdf). Ti si následně zakoupený produkt sami stáhnou z internetu jako zkušební verzi, při jejíž instalaci kód zadají.

Symantec se tak snaží snížit náklady spojené s dopravou a skladováním krabic. Česká republika je první zemí v Evropě, kde výrobce s prodejem elektronických licencí začal. Z výrobců bezpečnostního softwaru prodává elektronické licence také například Avast, Avg, Eset či Kaspersky.

Zjednodušení pro e-shopy

Tato prodejní možnost je pochopitelně zajímavá pro internetové prodejce. „Čas jsou peníze a řada uživatelů chce mít oblíbené produkty na vzdálenost kliknutí myši. Žádné krabice a zdlouhavé nakupování v obchodech. Elektronické licence jim umožňují zabezpečit počítač, identitu a citlivé informace během pár minut. Samozřejmě jsou v prodeji nadále i klasické krabice, takže prodejcům pouze rozšiřujeme možnosti prodeje,“ okomentoval prodej elektronických licencí v oznámení Patrick Müller, consumer sales account manager.

Autorizovanými distributory pro produkty Norton jsou v České republice AT Computers, eD system Czech a SWS.

Zdroj: Symantec, ChannelWorld
Foto: © Tombaky - Fotolia.comKomentáře