Symantec přichází s ochranou pro mobilní zařízení

Symantec, výrobce bezpečnostního softwaru, představil na českém trhu bezpečnostní aplikace pro smartphony a tablety. Prodávat je chce přes partnery i obchody s aplikacemi.Symantec přichází s ochranou pro mobilní zařízeníJakub Jiříček, senior principal presales consultant ze společnosti Symantec, nejprve upozornil na aktuální trendy v podnikové sféře.  Výrobce bezpečnostního softwaru se snaží reagovat na fakt, že posouvá použití od zařízení, které vlastní společnost, k mobilním zařízením, které vlastní zaměstnanec.

S rostoucím zastoupením mobilních zařízení s významným podílem otevřené platformy (Android podle Gartneru ve třetím čtvrtletí 2011 překonal 50% podíl smartphonů) se stávají mobily a tablety zajímavým cílem kyberzločinců.

Po výčtu argumentů Jakub Jiříček představil podnikové řešení Symantec Mobile Management, které bude postupně fungovat na všech hlavních platformách a mělo by IT správcům umožnit správu koncových bodů tak, jak jsou zvyklí u počítačů. Aplikace dovoluje také napojení na vlastní podnikový AppStore (obchod aplikací) a knihovnu podnikového obsahu.

Má být odpovědí na otázku mobility - vpuštění přenosného zařízení do vnitřní sítě. Symantec se snaží přinést „řešení pro IT manažery pro spolehlivé a bezpečné propojení firemního a soukromého světa,“ dodal Jiříček.

Mobilní bezpečnost pro spotřebitele

Patrick Müller, consumer sales manager, následně představil mobilní produkty pro domácnosti – Norton Mobile Security a Norton Tablet Security 2012, které lze nainstalovat na Android 2.0 a vyšší.

Prodejními argumenty mají být chránění identity (on-line banking a nakupování) a ochrana osobních dat (např. fotografie).

Klíčovou funkcí obou řešení je Anti-theft – cloudová služba, která umožňuje vzdáleně zjistit polohu zařízení. Antiphishingovou ochranu zajišťuje modul Web-protection, který filtruje nebezpečný obsah při prohlížení stránek. Tradiční skenování řeší modul Anti-Malware.

Mobile Security má uživatelské rozhraní zjednodušené pro smartphony. Umožňuje navíc vzdáleně spustit zvukový alarm i při vypnutém zvuku nebo např. získat jeho polohu zasláním příkazu v sms z jiného „přátelského“ telefonu. Dále umožňuje vzdálené vymazání dat či zablokování cizí SIM karty.

Závěrem Patrick Müller zopakoval tři důvody proč používat/prodávat mobilní ochranu: ztráta či krádež zařízení, možnost jej lokalizovat, bezpečné mobilní surfování.

Pro prvních šest měsíců Symantec nastavil výrazné cenové zvýhodnění. Produkty Mobile Security můžete nabídnout za 399 Kč s DPH a Tablet Security pak za 499 Kč s DPH. Obě řešení jsou dostupná jako krabicové licence a dále přes Android Market. Elektronické licence zatím prodejci nabídnout nemohou. Bundly s konkrétními smartphony či tablety lze čekat nejdříve v prvním čtvrtletí 2011.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře