Symantec ochrání Asus

Asus a Symantec se dohodly na celosvětové spolupráci. Norton Internet Security 2009 bude přeinstalován na vybrané počítače značky Asus. O které modely půjde? A jakým způsobem osloví i vaše zákazníky?Norton 360Podle podmínek víceleté smlouvy obou výrobců se bude bezpečnostní software Norton Internet Security dodávat v počítačích Eee PC a Eee Box. Na PC bude přeinstalována trial verze dostupná v plnohodnotné podobě na 60 dní.

Spíše než o zbraň na zákazníky se jedná o strategický krok Symantecu, kterým chce upozornit na zvýšení výkonu a snížení nároku na systém u svých produktů. „Aplikace Norton Internet Security 2009 je nejrychlejší sada zabezpečení s několika stovkami zlepšení zaměřených na zvýšení výkonu. Podle nezávislých testů třetích stran proběhne instalace aplikace Norton Internet Security a rychlé prověřování za dobu kratší než 1 minuta," uvedl výrobce v tiskové zprávě. A kde jinde nízké nároky software prokázat lépe, než na nettopech a v netboocích?

„Podmínky spolupráce s výrobci závisí vždy na konkrétním případu, protože Symantec distribuuje OEM řadou variant. Mezi ně patří ‚drop in the box', což znamená, že se přidává k desktopu, notebooku nebo routeru CD. Další možností je ‚pre-install', kde je pouze nutné aktivovat produkt, jelikož instalace už byla provedena. Symantec také používá umístění instalačních souborů na plochu počítače a zákazník si produkt musí sám nainstalovat," upřesnili zástupci společnosti způsoby distribuce v rámci partnerství.

Kromě Asusu spolupracuje Symantec například s výrobci Dell nebo HP.

Přeinstalovaný software může pomoci i vašemu prodeji. Své zákazníky upozorněte, že po vypršení licence mohou plnou verzi zakoupit právě u vás.

 Komentáře