Symantec koupí Clearwell kvůli e-discovery

Symantec oznámil akvizici, kterou získá technologii pro poskytování aplikací a služeb pro získávání průkazních dat.Symantec koupí ClearwellSpolečnost Symantec oznámila, že uzavírá dohodu o akvizici firmy Clearwell Systems za 390 milionů dolarů. Nákup pomůže Symantecu se dostat na trh tzv. „e-discovery“.

Transakce by měla být dokončena v září. Symantecu dodá technologii pro poskytování aplikací a služeb podnikům a státní správě pro vyhledávání dat, která jsou často poptávána z legislativních důvodů.

Akvizice Clearwell „dále zvýší schopnost Symantecu získávat správné informace pro správné v lidi ve správný čas, přičemž sníží celkové riziko a náklady na právní posuzování,“ uvedl Deepak Mohan, senior viceprezident informatic management group ve společnosti Symantec.

Rostoucí trh i synergie se stávajícími produkty

Enrique Salem, prezident a výkonný ředitel společnosti, uvedl v konferenčním hovoru, že trh e-discovery významně roste, jelikož klienti se přesouvají z manuálního vyhledávání k automatickému. Zmínil také, že výrobce hodlá pokračovat v poskytování e-discovery jako cloudové služby.

Na příjmech společnosti Clearwell se z 80 % podílí zakázky z USA. Symantec uvedl, že po akvizici navýší počet zaměstnanců o 200.

Výrobce tvrdí, že produkt eDiscovery přirozeně souvisí s jeho řešením Enteprise Vault, se kterým je již propojen. Navíc Symantec plánuje další integraci a nové prodejní možnosti ve spojení s NetBackup, prevencí ztráty dat a dalšími produkty.

Analytická společnost Gartner odhaduje, že trh e-discovery dosáhne do roku 2014 celosvětově 1,7 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře