Symantec chystá akvizici firmy Nukona, rozšiřuje BYOD strategii

Symantec oznámil dosažení akviziční dohody se společností Nukona, výrobcem softwaru pro správu mobilních aplikací. Jaké má plány?

Symantec chystá akvizici firmy Nukona, rozšiřuje BYOD strategiiSymantec chystá akvizici Nukona, rozšiřuje BYOD strategiiSpolečnosti SymantecNukona neoznámily cenu akvizice, transakce by měla být dokončena v dubnu. Cílem nákupu je prohloubení strategie v oblasti správy a zabezpečení aplikací pro Apple iOS, Google Android a HTML5, a to především v případech, kdy tablet nebo smartphone vlastní zaměstnanec a může jej používat pro pracovní účely.

Tento BOYD fenomén (Bring Your Own Device) nutí IT manažery ve stále větší míře hledat nová řešení pro správu.

Software pro správu mobilních aplikací od společnosti Nukona zahrnuje podnikový „app store“ pro distribuci aplikací a „manažera politik“, jež zabalí aplikace do vrstvy, která umožňuje IT aplikovat bezpečnostní pravidla. Funkci lze využít například pro autentizaci, nucené šifrování nebo nastavení restrikcí.

C. J. Desai, senior viceprezident divize endpoint a mobility ve společnosti Symantec, uvádí, že akvizice Nukony „pomůže organizacím chránit a izolovat podniková data a aplikace napříč zařízeními vlastněnými firmou i zaměstnanci.

Před pár týdny Symantec koupil také Odyssey Software, dodavatele softwaru pro správu mobilních zařízení. Posloužit má jako základ pro správu nezbytného nastavení zařízení napříč řadou platforem.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře