StatCounter: Podíl uživatelů Windows 7 překročil podíl Windows XP

Podle statistik společnosti StatCounter překročil celosvětový podíl uživatelů systému Windows 7 poprvé v historii podíl uživatelů Windows XP.

StatCounter: Podíl uživatelů Windows 7 překročil podíl Windows XPStatCounter: Podíl uživatelů Windows 7 překročil podíl Windows XPPodle říjnových statistik společnosti StatCounter překročil podíl Windows 7 hranici 40 %, zatímco podíl Windows XP klesl pod 39 %.

Windows XP byl velmi populární systém, na který dodnes nedá řada lidí dopustit. Od jeho vydání v roce 2001 však uběhla dlouhá doba, během které se vývoj posunul opět dál, a uživatelé objevili, že Windows 7 jim může nabídnout mnohem více možností pro práci i zábavu. A nejedná se jen o samostatný systém, ale také o možnosti dnešního hardwaru, které nová verze lépe využívá, uvedl v tiskovém oznámení Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Windows 7 doznal oproti předchozím verzím systému vylepšení nejen v oblasti stability, výkonu či bezpečnosti, ale především v oblasti funkcí a uživatelského prostředí, uvedl Microsoft.

Poslední statistiky společnosti StatCounter naleznete zde.

Zdroj: MicrosoftKomentáře