SP pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2 dostupný v beta verzi

Microsoft uvolnil ke stažení beta verze Service Packu 1 pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Opravné balíčky přináší mimo jiné nové funkce pro firemní uživatele. Co nabízejí a kde je můžete stáhnout?Microsoft uvolnil ke stažení beta verze Service Packu 1 pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Beta verze Service Packu 1 jsou zaměřeny především na firemní uživatele, kterým kromě všech dosud vydaných aktualizací přináší i nové funkce Dynamic Memory a RemoteFX. Ty podle výrobce umožní lepší virtualizaci serverů a desktopů.

Funkce Dynamic Memory dokáže dynamicky přidělovat dostupnou fyzickou paměť jednotlivým virtuálním strojům podle jejich aktuálních potřeb. Tím údajně umožňuje zvýšit počet virtuálních strojů provozovaných na jednom Hyper-V serveru až o několik desítek procent. Druhá funkce RemoteFX umožňuje správcům IT poskytovat prostřednictvím virtualizovaných desktopů plnohodnotné grafické prostředí bez ohledu na to, z jakých zařízení budou koncoví uživatelé k virtuálním strojům přistupovat.

Obě betaverze lze stáhnout na stránkách společnosti Microsoft v rámci jednoho balíčku, který usnadňuje jejich instalaci.

Zdroj: MicrosoftKomentáře