Sophos koupí výrobce firewallů Astaro

Společnost Sophos plánuje touto akvizicí nabídnout integrované produkty v oblasti zabezpečení koncových bodů i sítí.Sophos koupí výrobce firewallů AstaroVýrobce bezpečnostních řešení, společnost Sophos, plánuje koupit firmu Astaro vyvíjející software pro zabezpečení sítí.

Dohoda oznámená minulý pátek zpřístupňuje Sophosu řadu nových produktů pro zabezpečené podnikových sítí před internetovými útoky. Sophos je znám především pro svůj antivirus.

Společnost Astaro, která byla založena v roce 2010, vyvíjí řešení Security Gateway, které integruje bezpečnostní nástroje, firewall, VPN a zabezpečení webu a e-mailu.

Výrobce zaměstnává přibližně 220 lidí a v roce 2010 dosáhla obratu 56 milionů dolarů. Podmínky dohody, která by měla být uzavřena v polovině června, nebyly zveřejněny.

Po dokončení akvizice Sophos plánuje prodávat integrované bezpečnostní řešení pro koncové body i sítě. Cílem je nabídnout konzistentní kontrolu zabezpečení, webu a aplikačních politik bez ohledu na to, zda se uživatel nachází ve firemní síti nebo jinde.

Sophos v tiskovém prohlášení uvádí, že všechny produkty po akvici budou dostupné pro prodej přes partnery.

V České republice produkty Astaro distribuuje společnost Annex NET.

Zdroj: IDG News Service, Sophos, ChannelWorldKomentáře