Service pack 1 pro Windows 7 a Server 2008 R2 již dostupný

Společnost Microsoft včera uvolnila ke stažení servisní balík pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Upozorněte klienty na možnost aktualizace a nové funkce.Service pack 1 pro Windows 7 a Server 2008 R2 již dostupnýOd včerejšího dne je pro uživatele operačních systémů Windows 7 a Windows Server 2008 R2 k dispozici první servisní balíček.

Service Pack 1 pro Windows7 shrnuje všechny předchozí opravy, čímž zjednodušuje IT pracovníkům správu koncových stanic. Novou funkcí je pak možnost využití technologie Remote FX při přístupu k virtualizovanému desktopu v datovém centru.

Windows Server 2008 R2 má v Service Packu 1 také zahrnuty všechny dosud vydané opravy a dále rozšiřuje možnosti virtualizace díky novým funkcím Dynamic Memory a Remote FX.

Nové funkce servisního balíčku

Prostřednictvím Dynamic Memory lze alokovat rozsah paměti (min. a max.) jednotlivým virtuálním stanicím a dynamicky upravit aktuální velikost užívané paměti dané virtuální stanice podle aktuálních potřeb.

Remote FX protokol umožňuje využít výkon virtualizovaných grafických zdrojů a kodeků k vytvoření prostředí, které nabídne uživatelům v prostřednictvím vzdálené plochy (Remote Desktop Services) možnost pracovat stejně jako v prostředí s hardwarovou grafickou akcelerací, včetně podpory 3D obsahu a Windows Aero.

Servisní balíček mohou uživatelé získat automaticky přes službu Windows Update nebo stáhnout v české i slovenské verzi ze stránek společnosti Microsoft.

Zdroj: MicrosoftKomentáře