Sci-fi je tady, moderní technologie s osvícenými manažery ji mění v realitu

Sestřičky v nemocnici se ptají počítače, jak to vypadá s pacientem XY a počítač jim lidsky znějícím hlasem odpovídá; letecké motory hlásí pilotům „jak jim je“ a kdy potřebují údržbu. Nic z toho už není sci-fi. Strojové učení, IoT, Business Intelligence, cloud a desítky let vývoje to změnily v realitu.

Sci-fi je tady, moderní technologie s osvícenými manažery ji mění v realitu(Partnerský příspěvek)

Cloud jako katalyzátor transformace

Cloud umožňuje koncentrovat nevídaný výpočetní výkon na jednom místě. Kupříkladu datová centra Microsoftu, odkud jsou provozovány služby Azure, disponují desítkami tisíc výkonných serverů, nad kterými běží o řád více virtuálních strojů. Když dojdou fyzické zdroje v jednom datovém centru, tak se připojí fyzické servery z jiného. Microsoft provozuje 38 Azure regionů (clusterů datových center) po celém světě, přičemž osm z nich je v Evropě. Důležité je, co se s oním hardware v praxi dělá.

K výkonnému hardwaru zkrátka potřebujete i software, hodně inteligentní software. A pokud k tomu softwaru přidáte umělou inteligenci, strojové učení a spoustu analytických a vizualizačních funkcí navrch, máte v rukou Microsoft Cortana Intelligence Suite. Na rozdíl od samotné Cortany ve Windows či Windows Phone jde tento balíček služeb mnohem dál, než bychom si ještě před pár lety dokázaly představit. Kombinací strojového učení, umělé inteligence, business intelligence nástrojů a nástrojů pro rozpoznávání a syntézu hlasu dosáhl Microsoft toho, že se sci-fi stala realitou.

microsoft cortana intrelligence

Rolls Royce vyuziva Cortana Intellligence suite k tomu, aby aerolinkám zlevnil provoz letadel.

Cortana pracuje s předpřipravenými scénáři pro nejrůznější druhy aplikací. Stačí si jen vybrat příslušný scénář, nalít do Azure ML (cloudové strojové učení) vlastní data, upravit metriky podle vlastních specifických potřeb a velice rychle získáte výstupy, které potřebujete pro svůj byznys.

Cortana Intelligence Suite mění pravidla byznysu

To, že velká data a Business Intelligence dokáží změnit svět byznysu, je jasné už řadu let. Vždy se ale dodávalo ono ALE – je potřeba někdo, kdo by s těmi daty chtěl a uměl pracovat a hledal v nich klíčové informace pro rozvoj byznysu. Narozdíl od minulosti je nyní k dispozici řešení využívající umělou inteligenci, která pomáhá datovým analytikům a byznysu realizovat dříve složitě představitelné scénáře. Sci-fi se stává realitou.

microsoft cortana intrelligence

Pomoci Cortana Intelligence Suite se dá predikovat kde, jakých, kolik a kdy bude potřeba náhradních dílů a jsou k dispozici data o tom, co a jak ovlivňuje okamžitou spotřebu motorů.
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře