SAP vybral českého partnera pro cloudové ERP Business One OnDemand

Cloudové řešení informačního systému pro malé firmy nabídne SAP prostřednictvím svého partnera společnosti Versino. Příležitost se otevírá i pro menší partnery.

SAP vybral českého partnera pro cloudové ERP Business One OnDemandSAP vybral českého partnera pro cloudové ERP Business One OnDemand Společnost SAP na veletrhu CeBIT oznámila uvedení řešení SAP Business One OnDemand v osmnácti zemích včetně České republiky. Novinka je optimalizována především pro potřeby menších firem, a to z pohledu co nejmenších vstupní náklady a mají nižší nároky na množství IT operací.

Výrobce bude toto řešení nabízet prostřednictvím partnerů, přičemž tím prvním je v České republice Versino CZ.

Menší firmy představují pro cloudové služby rychle rostoucí trh a jeho potenciál je výrazný. Často se jim totiž z různých důvodů nevyplatí investovat do vlastního řešení. Zde je tedy SaaS ideální volbou, díky které získají plnohodnotný výpočetní výkon a podporu komplexního informačního systému za zlomek ceny. Ušetřené prostředky pak mohou využít pro rozvoj společnosti,“ uvedl v tiskovém oznámení Lubomír Paprčka, channel enablement & solution expert SAP ČR.

Malý partner jako subdodavatel

SAP své cloudové ERP řešení poskytuje prostřednictvím channel partnerů, kteří k němu hostují i odpovídající infrastrukturu. Hosting systému budou moci nabízet pouze partneři s příslušným certifikátem SAP, ostatní prodejci a reselleři s přidanou hodnotou však budou moci fungovat jako subdodavatelé.

Doporučený cenový model je založen na měsíčních poplatcích za uživatele systému. Zákazníci však budou mít k dispozici i další cenové modely včetně zakoupení trvalé licence systému a řešení nainstalovaného v rámci jejich vlastní IT infrastruktury (verze „on-premise“).

„Řešení SAP Business One OnDemand nám pomůže rozšířit nabídku řešení na bázi cloudu a lépe reagovat na požadavky zákazníků, kteří mimo jiné i v závislosti na velikosti firmy preferují různé modely poskytování podnikových aplikací,” dodal ve zprávě pro média Petr Bříza, výkonný ředitel společnosti Versino CZ.

SAP Business One OnDemand je navržen jako řešení pro společnosti chystající se implementovat svůj první komplexní ERP systém, ale i pro pobočky velkých firem, uvádí výrobce. Jeho součástí jsou např. moduly pro podporu prodeje, nákupu, řízení zásob i finančních toků.

Zdroj: SAP
Úvodní foto: © SuriyaPhoto - Fotolia.com

Komentáře