SAP Quality Awards 2012: České a slovenské projekty obsadily první místa

Společnost SAP vyhlásila výsledky SAP Quality Awards 2012 v regionu střední a východní Evropy. Devět projektů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Srbska obdrželo ocenění ve třech kategoriích podle velikosti implementace.

SAP Quality Awards 2012: České a slovenské projekty obsadily první místaVítězem kategorie malých implementací v SAP Quality Awards 2012 se stal projekt nasazení řešení SAP Business Planning and Consolidation ve společnosti Český Aeroholding. První místo v kategorii středně velkých implementací obsadil projekt nasazení SAP Governance Risk and Compliance ve společnosti Škoda Auto.

První místo v kategorii středně velkých implementací obsadil projekt nasazení SAP Governance Risk and Compliance ve společnosti Škoda AutoVítězem kategorie malých implementací v SAP Quality Awards 2012 se stal projekt nasazení řešení SAP Business Planning and Consolidation ve společnosti Český Aeroholding. První místo v kategorii středně velkých implementací obsadil projekt nasazení SAP Governance Risk and Compliance ve společnosti Škoda Auto.

V kategorii velkých implementací zvítězila společnost Kraft Foods CEE&MEA, součást společnosti Mondelēz International, kde bylo v rámci jednoho projektu nasazeno několik řešení SAP v sedmi obchodních jednotkách.

„SAP udílí každoročně ceny za kvalitu projektům, které v celém svém průběhu od plánování až po ostrý provoz dosahují těch nejlepších výsledků, jsou v souladu s deseti principy kvality SAP, vynikají svou kvalitou a na kterých byly úspěšně a důsledně uplatněny principy řízení rizik a kvality. Ocenění mohou získat jen takové implementace, které splňují nejnáročnější kvalitativní kritéria a kladou důraz na návratnost investice nebo na profesionální přístup a vedení projektu,“ uvádí výrobce.

České projekty vedly kvalitní nasazení

Mezi oceněnými měly české projekty téměř poloviční zastoupení, a zopakovaly tak loňský úspěch. „Letošní vítězné projekty prokázaly vysokou kvalitu a úroveň dodržování deseti principů kvality SAP a mohou být příkladem pro ostatní zákazníky. O poznatky z těchto jedinečných projektů se podělili jejich autoři během prezentací při slavnostním předávání ocenění a mohou tak být inspirací i pro ostatní zákazníky a partnery,“ uvedl v oznámení Jiří Synáček, ředitel pro kvalitu, SAP ČR.

Ocenění SAP za kvalitu v regionu CEE v roce 2012 získaly tyto projekty:

Malé implementace

Gold: Český Aeroholding (ČR)

 • Implementační partner: Mibcon
 • Implementované řešení: SAP BPC NW 7.5
 • Společnost Mibcon nasadila ve společnosti Český Aeroholding řešení SAP Business Planning and Consolidation. Díky tomu má nyní 16 dceřiných společností holdingu konsolidovaný finanční systém, který kontroluje soulad jak s českými právními předpisy, tak s IFRS a usnadňuje komunikaci s externími subjekty.

Silver: Hungimpex Kft. (Maďarsko)

 • Implementační partner: Contact Plus Consulting Kft.
 • Implementované řešení: SAP Business One 8.8

Bronze: BBA Hranice (ČR)

 • Implementační partner: ABIA group
 • Implementované řešení: SAP Business One 8.8

Střední implementace

Gold: Škoda Auto (ČR)

 • Implementační partneři: VW Wolfsburg, Consit, Meriis, SAP
 • Implementované řešení: SAP BusinessObjects GRC - Access Control &  Process Control 10.0
 • Škoda Auto využívá ERP systém SAP ECC 6.0, který řídí procesy u 31 500 uživatelů. Aby podnik dokázal řídit uživatelské autorizace, přístupy a oprávnění, rozhodl se nasadit řešení pro řízení rizik SAP BusinessObjects GRC, a to za podpory nástroje SAP Solution Manger, který bude využíván i na dalších budoucích projektech řešení SAP.

Silver:  Victoria Group (Srbsko)

 • Implementační partner: Atos (Siemens IT Solutions and Services)
 • Implementované řešení: SAP ECC 6.0

Bronze: Kostelecké uzeniny (ČR)

 • Implementační partner: Sabris
 • Implementovaná řešení: SAP ECC 6.0 (SAP ERP + SAP Catch Weight Management)

Velké implementace

Gold: Kraft Foods CEE&MEA, součást společnosti Mondelēz International (SK)

 • Implementační partner: IBM Global Business Services
 • Implementovaná řešení: SAP ECC 6.0, SAP ERP 6.0, SAP SRM 7.0, SAP PI 7.11, SAP MDM
 • Projekt zahrnoval nasazení řady řešení SAP v pěti výrobních a dvou obchodních jednotkách v Rusku a byl řízen projektovým týmem ze Slovenské Republiky. Jde o část rozsáhlého projektu, jehož cílem je nasazení systémů SAP napříč 28 zeměmi, kde Kraft Foods  v tomto regionu působí. V tomto případě má nyní systém 2 400 aktivních uživatelů, přičemž konečný počet by měl být 5 200. Na porotu projekt zapůsobil zejména svou komplexností, výbornou organizací práce a precizním postupem, který přinesl zákazníkovi další přidanou hodnotu, uvádí SAP.

Silver: Operator Gazociagow Przesylowych GAZ-System (Polsko)

 • Implementační partner: S&T Services Polska
 • Implementovaná řešení: SAP ECC 6.0, SAP PI 7.1, SAP BW NW 7.3, SAP EP NW 7.3, SAP Solution Manager 7.0

Bronze: Grad Beograd - Agencija za investicije i stanovanje (Srbsko)

 • Implementační partner: SAP consulting
 • Implementovaná řešení: SAP ERP 6.0, SAP NW 7.0, SAP BO Enterprise XI 3.1, SAP BO BPC 7.5, SAP NW PI 7.1, SAP Solution Manager 7.0, SAP BO GRC AC 5.3, SAP Productivity Pack.


Letos se konal čtvrtý ročník SAP Quality Awards a společnosti, které se umístily na prvních místech ve svých kategoriích, automaticky postoupily do finálového kola pro region EMEA. Jeho výsledky budou vyhlášeny během konference Sapphire Now, která se koná v Madridu od 12. do 16. listopadu 2012.


  Zdroj: SAP
  Galerie

  Úvodní foto: SAP

  Komentáře