SAP kupuje SuccessFactors

SAP zaplatí 3,4 miliardy dolarů za dodavatele cloudových řešení SuccesFactors. Jaké s ním má plány?SAP kupuje SuccessFactorsSAP America oznámil, že zaplatí 3,4 miliardy dolarů v hotovosti za společnost SuccessFactors, poskytovatele cloudových nástrojů pro správu lidských zdrojů.

Výkonní zástupci SAPu uvedli, že krok významně urychlí posun společnosti do oblasti cloudových aplikací. Dohoda, která podléhá schválení regulatorních úřadů, by měla být uzavřena v prvním čtvrtletí 2012.

Cena 40 dolarů za akcii o 52 % převyšuje hodnotu při uzavření obchodování 2. 12. 2011.

Lars Dalgaard, zakladatel a CEO SuccessFactors, se připojí k SAPu jako vedoucí cloudového byznysu, přičemž bude pokračovat jako ředitel své firmy. SAP uvedl, že SuccessFactors se 1 450 zaměstnanci zůstane nezávislá.

Cloud je jádrem budoucího růstu společnosti SAP, a kombinace s vedoucím týmem a technologiemi SuccessFactors SAP vytvoří cloud powerhouse. Akvizice nám pomůže adresovat hlavní priority výkonných ředitelů celosvětově – řídit lidi a talent,“ uvedl v tiskovém oznámení Bill McDermott, Co-CEO v SAPu.

Podle SAPu provozuje společnost SuccessFactors největší škálu platících cloudových uživatelů – 15 milionů seatů. Má více než 3 500 klientů v 168 zemích a ve třetím čtvrtletí 2011 zaznamenala meziročně 77% růst obratu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře