SAP kupuje společnost Ariba za 4,3 miliardy dolarů

Společnosti SAP a Ariba uzavřely dohodu o akvizici. Jaké má výrobce s výraznou investicí plány?

SAP kupuje společnost Ariba za 4,3 miliardy dolarůSAP bude prostřednictvím akvizice společnosti Ariba moci rozšířit své aktivit v oblasti mezifiremní spolupráce a komunikace.

Ariba se stane součástí SAP za celkovou cenu přibližně 4,3 miliardy dolarů (45 dolarů za 1 akcii, což odpovídá 20% prémii nad aktuální cenu akcií na trzích) a posílí nabídku cloud technologií a platformu SAP Hana.

Společnost Ariba je provozovatelem business-to-business cloudové sítě – elektronického tržiště pro firmy, které zprostředkovává transakce, spolupráci a komunikace mezi nakupující a prodávající stranou, včetně realizace výběrových řízení a dalších pokročilých funkcí.

Transakce by měla být dokončena ve 3. čtvrtletí letošního roku. Podléhá schválení akcionářů společnosti Ariba, povolení regulačních orgánů a dalším obvyklým podmínkám.

Celkové příjmy společnosti Ariba vzrostly roku 2011 o 38,5 % a dosáhly výše 444 milionů dolarů. Ústředí společnosti sídlí v kalifornském Sunnyvale, Ariba má přibližně 2 600 zaměstnanců.

Zdroj: SAPKomentáře