SAP doufá, že partneři nastartují prodej mobilních aplikací

Partneři společnosti SAP, kteří prodávají Business All-in-One řešení mohou nyní prodávat také software Sybase. Jakou prodejní strategii SAP zvolil?SAP doufá, že partneři nastartují prodej mobilních aplikacíTisíce partnerů společnosti SAP, kteří prodávají Business All-in-One ERP řešení a analytický software Business Objects mohou nyní klientům nabídnout mobilní technologii a aplikace Sybase.

SAP, který akvíroval Sybase minulý rok, se tvrdě snaží tlačit prodej mobilních aplikací.

Business All-in-One je zaměřeno na malé a střední firmy, a bylo do značné míry vylepšováno pro různé odvětví přímo partnery SAPu.

Tito partneři mohou nyní klientům nabízet stejné řešení pro podnikové procesy, avšak v kontextu mobility, uvedl Friedrich Neumeyer, senior viceprezident pro resellery a servisní partnery společnosti SAP.

Partneři budou moci prodávat software pro správu mobilních aplikací Sybase Afaria, mobilní vývojářskou platformu Unwired a dvojici aplikací, které propojují mobily s Business Suite a CRM od SAPu. Mohou také použít technologii Sybase pro vývoj a prodej vlastních aplikací a služeb.

Jon Reed, nezávislý analytik, však uvádí, že oznámení má háček: „Průměrný (Business All-in-One) partner nedokáže okamžitě a efektivně využít těchto možností. Partneři zaměření na mobility tomu rozumí. Jiná otázka však je, zda jsou mobility partneři obeznámeni s All-in-One řešením.

Pozor při vývoji vlastních aplikací na aplikace SAPu

SAP z pohledu partnerů pozicuje mobilní software Sybase jako podnikovou platformu. „Pokud si vybudují vlastní mobilní IP, mohou ji využít a prodávat jako vlastní obchodní příležitost. Neúčtujeme žádné další poplatky,“ uvedl Fridrich Neumeyer.

Co se týče cen, jsou pro produkty Sybase nastaveny stejně jako u jakéhokoliv jiného produktu SAP, partneři je mohou zakoupit podle ceníku pro resellery, dodal Neumeyer.

SAP se podle Neumeyera bude soustředit především na vytváření mobilních aplikací s použitelností napříč mnoha odvětvími, ale pravděpodobně se zaměří i na vybrané vertikály.

Partneři, kteří se budou chtít zaměřit na vývoj vlastních aplikací, si tím pádem budou muset dávat pozor, aby si se SAPem nekonkurovali.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře